Prestižní turnaj hostil poprvé v historii českobudějovický Pedagog a Zaunmüller zvažoval svou účast. „Abych se přiznal, tak se mi moc nechtělo. Pak mě ale kluci z týmu přemluvili a přebor jsem pojal také jako přípravu na další zápasy ve druhé lize. Hrajeme o záchranu, takže chci být dobře připraven," vysvětlil.

Svůj první titul získal před pěti lety. Hrálo se rovněž v Českých Budějovicích, ale na Orlu. Tam však jeho největší soupeř Vávra chyběl. „Obou titulů si vážím. Tenhle je ale čerstvý, takže z něj mám asi větší radost," uvádí. „Když už jsem vyrazil, tak mým cílem bylo vyhrát. Ještě jsme chtěli zvítězit s Petrem Kaštánkem i ve čtyřhře, ale to se nám nepodařilo. Ale za dvouhru jsem rád. Ta je samozřejmě cennější," zdůrazní.

Na cestě za titulem se prachatický patriot poprvé výrazněji zapotil ve čtvrtfinále, kde ho čekal domácí Pavel Kortus mladší. Ten ho porazil v nedávném druholigovém duelu. Zaunmüller mu ale porážku oplatil a vyhrál 4:1. „Bylo to hladší, než jsem čekal. Předpokládal jsem mnohem vyrovnanější zápas. Přišlo mi to, že měl Pavel až moc velký respekt," všiml si.

V semifinále odehrál pozdější přeborník dramatickou bitvu se svým bývalým spoluhráčem Davidem Caltou, který od letošní sezony působí v Rakousku. Zaunmüller prohrával 1:2 na sety, ale poté dokázal vývoj zápasu zvrátit a zvítězil 4:2. „Před měsícem jsem se s Davidem utkal ve finále turnaje v Horažďovicích a vyhrál jsem 4:0. Tentokrát hrál mnohem lépe a měl jsem i trochu štěstí," připouští.

Ve finále sehrál prachatický hráč s Michalem Vávrou parádní zápas, kterému diváci hlasitě aplaudovali. Třináctinásobný přeborník šel do vedení 2:0. „V tu chvíli to vypadalo, že bude rychlý konec," usměje se Zaunmüller.

Jenže pak začal prachatický stolní tenista hrát výrazně ofenzivněji a podařilo se mu zápas otočit a vyhrát 4:2. „Těžko říct, čím ten obrat přišel. Ale skutečně jsem přešel trochu z obrany do útoku," přikývne. „V některých momentech jsem měl i štěstí. Na druhou stranu tam byly i míčky, kdy jsem Michala přehrával. Mockrát jsem s ním nevyhrál, ale nějaké výhry s ním už také mám."

Žádnou velkou oslavu svého druhého titulu neplánoval. „Nějaké pivko asi proběhne. Ale to bude spíše rutina než oslava krajského přeborníka," s úsměvem podotkl.

Mistrovství republiky se koná v březnu v Jablonci. 
O své účasti na republikovém šampionátu Zaunmüller ještě plně přesvědčený není. „Ještě se s klukama musíme domluvit, jestli pojedeme," nechce předbíhat.

Teď se chce soustředit především na záchranu prachatického Libína ve druhé lize. Sedm kol před koncem soutěže jsou karty rozdány jasně. Poslední dva celky v konečné tabulce sestoupí do třetí ligy, desátý bude hrát baráž o záchranu s desátým z moravské skupiny B. „Teď nás čekají důležité domácí zápasy s Litoměřicemi a béčkem Ústí nad Labem. Minimálně Ústí bychom doma mohli porazit a uvidíme, v jaké sestavě přijedou Litoměřice, které bychom chtěli alespoň potrápit. Chceme doma uhrát šest bodů, to by byla paráda," přeje si.

Se stejnými soupeři jako Prachatičtí se střetne o víkendu také nováček soutěže českobudějovický Pedagog, který se drží v popředí tabulky a hraje výborně především doma. Ve své aréně na Branišovské ulici ještě nenašel přemožitele. Potěšitelné je, že na kvalitní stolní tenis si pravidelně najde cestu i slušná divácká návštěva.

Proti vedoucímu celku tabulky Litoměřicím to ale budou mít oba jihočeské kluby těžké. Větší šance bodovat je s béčkem extraligového Ústí. V sobotu Pedagog hostí Litoměřice a Prachatice Ústí B (vždy v 15), v neděli si od 10 hodin soupeře prohodí.