Závod se jel za dusného, polojasného počasí a také bohužel za totálního nezájmu diváků.

Rekordní účast

Ve čtyřech třídách se představilo dvaačtyřicet závodníků, což je dosavadní rekord v účasti, jak se vyjádřil motoristický historik a stálý hlasatel závodu Jan Vítovec. Zdařilý závod uspořádal kolektiv ÚAMK Č. Budějovice v čele s Františkem Špalem, který je garantem těchto závodů v celé republice.

V nejsledovanější třídě Czech Senior Open zvítězil Bromovský z Hořic na čtyřtaktním motocyklu VPBT4, který vyhrál suverénně obě své jízdy. Druhé místo obsadil Roháč z Brna na stroji Blata (umístění 3,2). Rakušan Hauk byl pro větší objem motocyklu GRC diskvalifikován, a tak se na třetí místo posunul Bican z Hořic na motocyklu Blata (umístění 5,4). Startovalo 13 jezdců.

Závody měly hladký průběh, několik nezbytných havárií se obešlo bez zranění.

Další výsledky – senior Open + Mini/Midi (8 startujících): 1. Sokol (Blata), 2. Novák (Polini), 3. Rosický (GRC), 4. Rydzi (Blata, všichni AMD Brno). Junior B (11): 1. Hanika, 2. Kruliš, 3. Marx (všichni Blata, Brno), 4. Rosická (Pasini, Klipec). Junior A (10): 1. Gbelec (Blata), 2. Bílek (Blata), 3. Řepka (Polini), 4. Vybíral (Blata, vš. Brno).

Věnceslav Černý