Tuto sobotu a neděli budou České Budějovice hostit MČR žactva, mladšího žactva a nejmladšího žactva. MČR je vyvrcholením celé závodní sezony.

"Jsme rádi, že na mistrovství České republiky se nominovalo celkem sedm závodníků z našeho klubu," říká trenérka z Českých Budějovic Jana Tomanová. "Pro některé to bude první republika, tak jsme zvědaví, jak naši závodníci ustojí tento velký závod." Mezi nominované závodníky patří v kategorii Žactva Alžběta Kvíderová, která postoupila z prvního místa v žebříčku. V kategorii mladších žaček bude domácí klub reprezentovat Emma Fuková, postoupila ze třetího místa, Sofie Mertlová ze čtvrtého a Lada Kornatovská ze šestnáctého."

Na hokejovou extraligu do  Českých Budějovic vyrazil Jan Koller
Na hokeji v Budvar aréně herec Nárožný i fotbalista Koller. Máme video

V žácích mají pořadatelé zastoupení v osobě Olivera Sitka (postup z 9. místa). V nejmladších žačkách pojede Alžběta Žákovská (postup z 14. místa). "Poslední želízko v ohni máme v kategorii nejmladší žáci, pojede Jan Kucian, který postoupil ze druhého místa."

Krasobruslaři se v tomto týdnu pečlivě připravují, aby v sobotu a v neděli předvedli nejlepší výkon. "Byli bychom rádi alespoň za tři medaile. Pro klub to znamená velkou prestiž, že nám mistrovství České republiky bylo svěřeno, a tak se jako organizátoři snažíme v tomto týdnu vše doladit," doplnila Jana Tomanová.