Téměř padesátka triatlonistů byla na startu v šestém ročníku pořádaném obcí Jivno. "V čele se starostou Pavlem Halámkou," upozorňují organizátoři. Jednotlivé distance prověřily trénovanost: plavání 750 m, cyklistika 15 km MTB – horské kolo a běh 5 km.

Jan Hron (ŠUTRI Prachatice), loňský vítěz a velký favorit, rozhodl o svém vítězství až v závěrečném běhu, druhé místo získal Martin Jabůrek (Hlincová Hora) a jako třetí v celkovém pořadí, bez rozdílu kategorií, dokončil náročný triatlon Ondřej Pařík (Atletika Kolín).

Fotbalisté Silonu Táborsko diváky na domácím stadionu baví
Fotbal v Táboře. Devět bodů a skvělé klobásy. Voní i na videu. Zkuste to

Mezi ženami stejně jako u mužů rozhodoval běh – Klára Filipová (Dolní Bukovsko) předstihla v druhém okruhu Jarku Hlínovou (TT Tálín), která uhájila stříbro a Klára vyhrála zlato. Třetí místo a bronzovou medaili si odvezla do Písku Petra Fořtová (Plavecký klub Písek).

Jak Karel Strolený informoval, nebojovalo se jen o body do JČP v triatlonu, ale také o krajské mistrovské medaile v jednotlivých kategoriích a družstvech. Vítězové kategorií jsou tedy mistry kraje pro rok 2023. Absolutní pořadí ovládli Jan Hron ŠUTRI PT a Klára Filipová Dolní Bukovsko. V družstvech zvítězili a mistry kraje jsou muži TT Tálín a ženy TRISK ČB.

"Absolutorium zaslouží všichni pořadatelé v čele s Karlem Stroleným a starostou obce Jivno Pavlem Halámkou. Postarali se o hladký průběh celého závodu a příjemný sportovní zážitek sobotního odpoledne," doplnil tiskový mluvčí Jihočeského triatlonového svazu.

Informace pro závodníky a příznivce triatlonu: Zliv se přesouvá na první víkend v září. To je 1.9. až 3.9.2023. Hlavní závody poháru a Junior cup jsou tedy 2.9, závod týmů bude v neděli 3.9.