Bude to akce mimořádného rozsahu. Naposledy se pod Černou věží uskutečnil světový šampionát v některém z kolektivních sportů v roce 2005, kdy byla právě Budvar aréna dějištěm jedné ze skupin hokejového mistrovství světa do osmnácti let. A poté před dvěma roky skupina juniorského mistrovství světa volejbalistů.

Hokejbalový šampionát veteránů se bude konat 17.-21. června 2020 v obou halách českobudějovického zimního stadionu.

Jeden ze členů organizačního štábu Přemysl Horák už má za sebou několik schůzek s vedením města Českých Budějovic i Jihočeského kraje. „Město i kraj nám vycházejí maximálně vstříc. Výrazně nám pomohly s úhradou nákladů na pronájem Budvar arény,“ chválí si předseda SK Pedagog. „Jedná se o akci mimořádného rozsahu. Představí se dvanáct týmů mužů a premiérově také ženy. Přijedou i Kanada, Spojené státy, ale také třeba Bermudy,“ vypočítává.

Hokejbal vznikal právě v Českých Budějovicích a má zde mimořádnou tradici. „Půjde o velkou akci pro celé město i náš kraj. Přejeme si, aby se všechno vydařilo a panovala maximální spokojenost ze všech stran,“ věří. „Cítíme velkou podporu ze strany Českých Budějovic i Jihočeského kraje, což je důležité pro rozvoj hokejbalu, ale i celého sportu na jihu Čech,“ zdůrazní Horák.

V příštím roce vyjde kniha o založení hokejbalu u nás a místem vzniku tohoto sportu je právě českobudějovický Pedagog. „I proto je pro nás velkou ctí tento šampionát v našem městě pořádat. Je to má srdeční záležitost, neboť Sportovní klub Pedagog byl právě prvním klubem, který připravoval coby zakladatel tohoto sportu jeho pravidla,“ připomíná.

V pátek se v hotelu Savoy uskuteční tisková konference, na které budou představeni logo a hlavní partneři šampionátu.