Z elitní akce českých karatistů, kteří prošli sítem nominačních turnajů a národních pohárů, mladí Jihočeši vezli z dvoudenního klání domů devětadvacet medailí, z toho šestnáct titulů mistra ČR. „To bylo nejvíc ze všech klubů ČR a také historicky nejvíce titulů pro TJ Karate České Budějovice," vyzdvihl v mailu pro Deník jižní Čechy budějovický trenér Jiří Faktor.

Turnaj byl rozdělen na dva dny, přičemž v sobotu bojovali o medailové umístění žáci a v neděli dorostenci a junioři.

„V sobotních bojích se z našeho klubu probojovalo až do finále devět závodníků, kteří si vedli na výbornou, když vybojovali sedm titulů," ocenil trenér Faktor a doplnil, že celkem žáci TJ Karate ČB získali 14 medailí (7 zlatých, 2 stříbrné, 5 bronzových). „Což bylo to pro nás velmi příjemné překvapení, jelikož během sezony se našim nejmladším borcům až tak nedařilo," podtrhl Faktor a upřesnil, že do havířova se z TJ Karate ČB nominovalo 22 závodníků.

V nedělních bojích šlo dorostencům a juniorům v mistrovství ČR nejen o medaile, ale také o nominaci na mistrovství Evropy, které se koná první únorový víkend v portugalském Lisabonu.

Za TJ Karate nastoupilo k bojům o cenné kovy celkem osmnáct závodníků a ti získali patnáct dalších medailí (9 zlatých, 3 stříbrné a 3 bronzové). „Jednoznačně jsme tak ovládli tyto věkové kategorie," hrdě konstatoval Jiří Faktor.

Jihočeští medailisté

SOBOTA

Mistři ČR: Martin Voldřich, Jan Hoffman, Nela Osouchová, Adéla Průchová, Klára Halodová, Andrea Květoňová, Daniel Červenka

Vicemistři ČR: Milan Bašar, Šárka Klečková

Bronzové medaile: Tomáš Děd, Martina Šáchová (2), Přemek Benhák, Tereza Kudláčková

NEDĚLE

Mistři ČR: Adriana Crhonková, Lucie Janouchová, Veronika Halodová, Igor Kibrik, Dominik Szalay, Tomáš Gabriel, Marek Řeřicha, kata tým jun. (Benhák, Sviták, Plecer ml.), Jakub Jirka

Vicemistři ČR: Vojtěch Lukšík, Monika Bürgerová, Jana Králíková

Bronzové medaile: kata tým juniorky (K. Halodová, V. Halodová, Pěstová), Jiří Měkuta, Dominik Mikula

Jak to viděli trenéři Karate ČB

„Nejvíce nás překvapily výkony našich nejmladších závodníků, kteří se během turnaje plně soustředili, což nebývalo dříve zvykem, a předváděli skvělé výkony, které korunovali ziskem titulů mistrů ČR. Co se týče dorostenců a juniorů, zde jsme očekávali výsledek, který se také dostavil, byť výkony nebyly až tak dobré, jak jsme u našich borců tohoto věku zvyklí. Nelze se ale divit, únava za celý perný rok byla už znatelná. Přesto všechno dopadlo dle našich představ. Na závěr bychom rádi dodali, že pro letošní rok byla zvolena jasná taktika, že kvalita vítězí nad kvantitou."

(shodli se trenéři M. Hýsek, V. Kočí, J. Kočí a L. Veithová)