Nižší účast (dorazilo 20 hráčů) vynahradilo dramatické finále, které mělo senzační koncovku. Dlouholetá krajská jednička Michal Vávra vedl nad Janem Duspivou ze Strakonic 2:0 na sety, člen nastupující tabletennisové generace však dokázal vývoj zápasu zvrátit a vyhrát 3:2!

Ve svém království Vávra držel neporazitelnost dlouhou řadu let. Pokud ojediněle klopýtl, tak v Týně nad Vltavou nebo Prachaticích, doma ne. „Kdy jsem v Budějovicích naposledy prohrál? Tak to si opravdu nepamatuji, to bych střílel od boku,“ kroutil hlavou Michal Vávra, jenž se stal celkovým vítězem bodování velké ceny, přestože kvůli povinnostem v Německu letos vynechal krajské přebory.

„Michal Vávra s námi jezdí do Strakonic trénovat, v regulérním zápase jsem ho porazil poprvé v životě,“ radoval se junior Jan Duspiva, jenž tentokrát našel cestu, jak suveréna krajských stolů dostat pod tlak, a donutil ho k nezvyklému množství chyb. „Od stavu 2:0 to ode mne byl zbytečně uchvátaný výkon. Chtěl jsem zápas rychle ukončit na 3:0, ale Honza se ve výměnách chytil a pak už měl trochu navrch,“ připustil Vávra. ⋌(m