Mezi mladými boxery ze Slovenska, Litvy, Maďarska, Polska a Česka se v klání, jenž se uskutečnilo pod záštitou jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly a třeboňského starosty Jana Váni, představili i boxeři z českobudějovického Box clubu Táty Němce. Mezi padesáti borci se neztratili.

Petr Kuthan nastoupil ve váze do 54 kg proti juniorskému mistru Polska junioru Latochovi, jemuž po kvalitním výkonu podlehl těsně na body. Ačkoliv byl při utkání zraněn, doboxoval, ale na další zápas už nebyl lékařem připuštěn. Nebylo to nic strašného, ale lékař má hlavní slovo, a tak Kuthan přišel o možnost bojovat o bronz. „Má ale vše před sebou a záleží hlavně na tom, aby vydržel. Je to nadějný borec,“ uvedl Kuthanův trenér Josef Němec.

Ve váze do 57 kg Jan Pták měl za soupeře zkušenějšího borce Majzla z Palaestri Praha, přesto ho po vyrovnaném boji porazil na body a postoupil do finále, v němž podlehl Chvalovi z Jičína. „Vybojoval stříbrnou medaili a potvrdil, že jeho výkonnost jde nahoru. Bude–li takto pokračovat dál, bude ve své váze nepříjemným soupeřem pro každého,“ podotkl trenér Němec.

Ve váze do 63 kg nadějný Zdeněk Šesták ve svém prvním zápase narazil na silného Nasirova z Lotyšska a dle slov svého trenéra Josefa Němce předvedl vynikající nátlakový box. „Nenechal soupeři ani chvilku klidu a z perfektní aktivní obrany stále zasypával soupeře údery. Prostě boxoval výborně,“ nešetřil superlativy bývalý mistr Evropy a dodal, že i ve finále s plzeňským Pytlem ukázal Šesták všechny své přednosti a jednoznačným způsobem vyhrál. „Zlatou medaili a nádherný pohár získal plným právem,“ pochvaloval si Němec.

Ten vyzdvihl i organizační práci pořadatelů z SK Boxing Třeboň. „Jmenovitě trenéru a předsedovi klubu Miroslavu Foralovi, jenž má na perfektní přípravě turnaje hlavní podíl. Už teď se těšíme na další ročník,“ shrnul Josef Němec.

Stříbrnou medaili z třeboňského turnaji přivezl do jihočeské metropole i Švejnoha z budějovického Samsonu.