"Na tento turnaj jsme vyrazili pouze s jednou kategorií mladších žáků," říká trenér píseckého klubu Matyáš Reichl a pokračuje: "Konkrétně do ročníku 2009 a mladší, kde se rvalo o co nejlepší výsledky celkem třicet týmů z Česka a Slovenska." Po čtvrtfinálovém vyčerpávajícím zápase v úmorném vedru už nikdo nečekal velkou aktivitu, ale žáci předvedli, že energie stále mají dostatek a do semifinálového boje vstoupili opět s vysokou aktivitou a nepřetržitým napadáním, což se soupeři po dvou utkáních už moc nelíbilo. Hráči postupně dovedli utkání do vítězného konce a radost z postupu do finále byla slyšet i vidět ze všech stran. "Finálovými soupeři se nám stali kladenští kanonýři." První polovina zápasu byla velmi opatrná z obou stran. "Ve druhé polovině jsme si vytvářeli více šancí, ale trápila nás koncovka. První branka přišla až deset minut před koncem, kdy se z obrany utrhl David Moser a prostřelil kladenského brankáře. Pět minut na to se po odražené střele dostal k balónku Ondřej Bílek a po vzoru Davida navýšil skóre o druhý gól. Zbytek utkání jsme si pohlídali a mohli jsme se tak po dlouhé době radovat z úspěchu a prvního místa na velkém mládežnickém florbalovém turnaji," uvedl trenér a šéf píseckého klubu Matyáš Reichl, který zároveň pogratuloval Michalu Suchanovi k ocenění pro nejužitečnějšího hráče turnaje.

Matyáš Reichl (předseda klubu): "Tým vstoupil do prvního utkání velmi dobře výhrou nad Bratislavou. Poté jsme se trápili s Děčínem, kde jsme ale nakonec využili přesilové hry a sebrali v tomto zápase cenné tři body. Se slovenským Trenčínem jsme nechtěli nic podcenit. Trenčín si vedl proti soupeřům relativně dobře a my nevěděli co od něho očekávat. Nakonec jsme si pohlídali všechny jeho přednosti a zápas s klidem vyhráli. Proti béčkovým Pantherům jsme zahodili mraky šancí špatným zakončením, ale i přesto z toho byla pěkná výhra. Po vydařené skupině nás čekal zápas s týmem Wizzardas. Zde jsme tentokrát připravovali u videa. Sledovali jsme jejich poslední zápas se Spartou, kterou vyřadili v osmifinále. Utkání, ve kterém jsem nikomu nezáviděl, že musí v tom ukrutném vedru hrát, vyšlo podle našich představ. Všichni dodržovali pokyny a náročný zápas dovedli do vítězného konce. Abych byl upřímný, tak jsem nevěřil, že nám hráči vydrží odehrát hodinu na to semifinálový souboj proti Bohemce. Opak byl pravdou. Všichni hráči ani na chvilku neztratili tempo a šli si jasně za vítězstvím. Finále bylo jen sladkou tečkou za celým turnajem. Díky všem hráčům a brankářům za obrovskou snahu a bojovnost."

Výsledkově:
Supina: Písek - Galaktikos Bratislava 11:0, -FBC DDM Děčín 3:2, -1. FBC Florbal Trenčín 7:3, -Panthers Praha White 7:0. Čtvrtfinále: Písek - Wizzards SO Praha 10 4:2. Semifinále: Písek - FBS Bohemians Praha Black 5:0. Finále: Písek - Kanonýři Kladno 2:0.