Potvrdil to i na halovém mistrovství republiky mužů v Plzni, kde dokázal postoupit až do čtvrtfinále. Tam ho zastavil až nasazený hráč číslo jedna Schmid, kterému podlehl 2:6, 2:6. „Je to plzeňský hráč a v domácím prostředí hrál opravdu dobře. Maximálně se snažil a byl lepší. Šance je vždycky, ale na postup dál už to asi nebylo,“ sportovně přiznává mladík z jihu Čech.

Přesto dvě uhraná kola považuje za velký úspěch. „Ještě loni jsem byl v dorostenecké kategorii. Mezi muži hraji první sezonu a postupu do čtvrtfinále na mistrovství republiky si nesmírně vážím,“ tvrdí. „Z celého startovního pole jsem byl úplně nejmladší. Nebylo jednoduché se prosadit,“ dodává.
Mistrovství republiky bylo pro Mojhu vrcholem halové sezony. „Byl to nejlépe obsazený a také nejvíce dotovaný turnaj u nás,“ přikývne. Sezona v hale ale pro něj ještě zdaleka nekončí. „Chystám se na celostátní turnaje kategorie A, které jsou dotovány dvaceti až třiceti tisíci korun. Ty bych měl odehrát ještě tři,“ naznačuje své nejbližší plány.

V průběhu letní sezony už by se chtěl podívat také na některý turnaj v zahraniční. „Jako každý musím začít odspodu, to znamená na turnajích future, jejichž dotace nepřekročí deset tisíc dolarů,“ rád by se objevil také na světovém žebříčku. „Tam zatím nefiguruji, protože jsem ještě na žádném turnaji nebyl. Ale třeba v Plzni všichni ostatní osmifinalisté na žebříčku ATP jsou. Třeba Schmid se pohybuje kolem 450. místa,“ konkretizuje.

Tréninkové dávky polyká Mojha nejen doma v Č. Budějovicích. „Jednou týdně jezdím na dva dny trénovat do Prahy na Štvanici. Snažím se to vždycky směřovat ke konci týdne, abych moc nezameškal ve škole,“ vysvětluje.

Studium třetího ročníku Gymnáziu olympijských nadějí doma v Českých Budějovicích totiž v jeho případě rozhodně není někde na druhé koleji. „Ale dá se to s tenisem skloubit. To v každém případě. Učitelé i vedení školy mi v tomto směru vycházejí maximálně vstříc,“ říká svěřenec trenéra Miroslava Gramana. „Jemu také patří velké poděkování za to, kam jsme se zatím s tenisem dostal. A také panu Coufovi, se kterým jsem začal pracovat na fyzičce,“ vzkazuje trenérským osobnostem.

Druhou ligu družstev letos za LTC Tonstav – Service Mojha s největší pravděpodobností hrát nebude. „Měl bych odejít hostovat do Prahy a hrát za ČLTK první ligu. Zatím to tak vypadá,“ uvádí.