Zatímco letní přebory vyhrál, v zimní sezoně se musel sklonit před Tomášem Tomanem.

Nedal mu však kůži zadarmo. „Až do finále to bylo jednoznačné, ztratil jsem jenom set. Musím říct, že Toman hrál opravdu dobře. Oba jsme hráli dobře,” chválí Mojha rivala z MAS Sezimovo Ústí, jenž figuruje v žebříčku před ním; oba však od sebe dělí jen čtyři příčky. Toman splnil roli favorita, nasazená jednička turnaje porazila nasazenou dvojku. Překvapení se ve Strakonicích nekonalo.

Finále nabídlo bitvu, která podle Mojhy trvala možná dvě a tři čtvrtě hodiny. „V prvním setu jsem jednou ztratil podání, hned na začátku, a to rozhodlo – 4:6. Ve druhém jsem vedl už 5:2, měl jsem nějaké setboly, mohl jsem ho ukončit, ale nakonec jsem vyhrál až v tie – breaku! Bylo to hodně vyrovnané,” líčí Pavel Mojha souboj o nejlepšího Jihočecha ve strakonické hale.

Ve třetím setu českobudějovický hráč vzal Tomanovi servis, vedl 3:2 a prý začínal věřit, že soka udolá a zápas dovede k vítězství. „Ale hned nato jsem prohrál své podání, brejk vyšel vniveč a set skončil 4:6,” krčí rameny poražený finalista Pavel Mojha.

Mojha s Tomanem procházeli turnajem jako nůž máslem. Prvnímu z nich skrečoval Linha, další soupeře vyřadili. „Vypadá to, že za námi dvěma je velká mezera. Nechci, aby to vyznělo nafoukaně, ale není tam nikdo, kdo by nám dýchal na záda,” přemítá nad soupeři Pavel Mojha.

S Tomanem na sebe narazili po dlouhé době. „V poslední době jsme se nepotkávali. Dva roky nazpátek jsem s ním, taky v hale, prohrál mnohem víc. Tehdy mě převálcoval. Ale od té doby jsme přece jen vyspěl, zlepšil jsem se. Bylo to vyrovnané, a možná se tentokrát dalo i vyhrát,” uvažuje nahlas českobudějovický tenista, jenž stále dojíždí trénovat na pražskou Štvanici.

Před porážku ve finále přeborů Mojha věří, že mu neunikne účast na lednovém mistrovství republiky v Plzni. „Prvních dvacet podle žebříčku postupuje na republiku přímo, tak myslím, že bychom se tam oba, já i Tomáš, měli dostat. Na celostátním žebříčku jsem teď šestatřicátý, mělo by to stačit,” věří tenista.

Před Vánoci si dopřeje zápasový půst. „Jezdím do Prahy, v tomto směru u mne není nic nového. Přes svátky turnaje nejsou, pak je Nový rok. Druhý týden v lednu začíná republika a po ní budu objíždět áčkové turnaje, které se hrají na konci ledna, v únoru a ještě v březnu,” plánuje hráč LTC Tonstav – service s tím, že jeden z turnajů kategorie B absolvoval před jihočeskými přebory v Březnici u Prahy. „V semifinále jsem vypadl s pozdějším vítězem,” doplňuje 19letý Pavel Mojha,druhý nejlepší tenista v kraji.