Přitom na začátku to nevypadalo nijak růžově. Po dobrém startu se ocitl v kolizi v první zatáčce a začínal až na čtrnáctém místě. Přesto se dokázal propracovat až na konečnou pátou příčku, což je nesporně velký úspěch.

Sám jezdec umístění v cíli bral. „Rozhodně to není špatné umístění, avšak trochu mne mrzí, že jsem nemohl zasáhnout do boje o první tři místa,“ posteskl si. „Ale to jsou prostě závody,“ mávne rukou. „Po dobrém startu při nájezdu do první zatáčky přede mnou upadli dva jezdci a musel jsem hodně zabrzdit, abych do nich nenajel. Ztratil jsem několik pozic a první dvě kola mi trvalo, než jsem je vybojoval zpět a mohl nasadit své tempo. Závod jsem dokončil pátý, zajel jsem čtvrté nejrychlejší kolo závodu a dovezl domů celou motorku. Jsem spokojený. Rád bych poděkoval celému týmu a všem našim partnerům.

Je to radost za těchto podmínek závodit,“ uvedl. V průběžné klasifikaci se drží na sedmém místě se ztrátou pouhých osmi bodů na bronzovou příčku.
Druhý jezdec českobudějovického týmu MS Racing Brit Barry Burrel po horším startu zabojoval a za dvanácté místo si připsal na konto čtyři cenné body. V pořadí Poháru FIM uzavírá po čtyřech závodech první patnáctku.

Další závod se pojede za týden v italském Misanu.