Žádné převratné novinky v areálu nejsou. „Všechno ale směřujeme pro zkvalitnění bezpečnosti všech aktérů. V tomto směru došlo k posunu, přestože jsme na všechno sami a musíme si poradit bez pomoci kraje i města,“ posteskne si.

Na Hradišti se bude závodit hned v deseti vypsaných třídách: Honda HX 390, Easykart 50 a 60, Bambini, Kadet, Rok, Rok junior, Rotax, Rotax junior a NKZ2. Kromě českých závodníků se představí jezdci z Ruska, Běloruska, Rakouska, Německa, Polska a Slovenska.

Největší pozornost poutá tradičně třída NKZ2, ve které nebude chybět vítěz prvního závodu ve Vysokém Mýtě Adam Janouš či Jihočeši Vácha a Müller.
Kudrleho těší početné startovní pole. „Především obsazenost malých dětských tříd je opravdu velká. Proto tuto práci děláme, i když to stojí obrovské úsilí a čas,“ tvrdí.

V pátekbyly v Písku na programu neoficiální tréninky. V sobotuse jedou od 8.00 oficiální volné tréninky, na které naváží v 15 hodin tréninky měřené. Vrcholem dnešního programu bude tříhodinový vytrvalostní závod Honda 390, který startuje v 16.45. „Očekáváme v něm účast kolem třiceti posádek,“ uvádí ředitel závodu.
V nedělise začíná v 8.30 zahřívacím warm upem. První série bodovaných jízd odstartuje v 10.35, druhá ve 13.40. Vyhlášení výsledků je plánováno na 16.15.