Gorčica je v letošní sezoně opět smluvním jezdcem prestižního prachatického týmu MS Kart a preferuje především závody v zahraničí. Hned na úvod sezony se blýskl vítězstvím na závodě německého šampionátu, kde mu na stupních vítězů hrála česká státní hymna. Dařilo se mu i na druhém závodě německého mistrovství, který se jel v belgickém Genku. V první finálové jízdě tam zajel třetí příčku. „Celý víkend jsem tam navíc dělal on-board kameramana do live přenosu, což byla zajímavá zkušenost navíc,“ doplní.

Domácí šampionát odsunul tak trochu na druhou kolej a bere ho především jako přípravu na zahraniční závody. Absolvoval zatím jen dva podniky v německém Wackersdorfu a v Rakousku v Brücku. „Tam jsme Davida trochu úmyslně nenechali odjet kvalifikační čas, aby startoval až z posledního šestnáctého místa a muset „tahat“.

První finále zvládl skvěle a ze šestnáctého místa se posunul na sedmé. Totéž zopakoval i ve druhé finálové jízdě. Do Superfinále se postavil na start po přepočtu předchozích jízd a kvalifikace na devátou pozici a dospurtoval nakonec čtvrtý. Docela dobrý počin vzhledem k tomu, že víkend začal úmyslně na chvostu startovního pole,“ naznačil strategii z minulého závodu závodníkův otec David Gorčica starší.

Fotbalová FORTUNA:LIGA Dynamo ČB - Plzeň 2:5.
Kam o víkendu na jihu Čech za sportem? Dynamo hostí Bohemians, Táborsko Vyškov

 O víkendu absolvuje Jihočech v Písku jediný letošní závod na domácí půdě.

Na Hradišti se bude závodit celkem v deseti vypsaných třídách: Školní, Baby 60, Mini 60, Easykart 60, Easykart 100, Rok GP, OK Junior, OK, KZ2 Gentleman a KZ2.

Sobotní program v Písku začíná v 8 hodin volnými tréninky, na které naváží ve 13:00 tréninky měřené. V 15 hodin odstartuje první série finálových jízd.

V neděli se začíná v 8 hodin zahřívacím warm upem. V 10:00 odstartuje druhá série finálových jízd a odpoledne bude od 14 hodin následovat superfinále. Vyhlášení výsledků je plánováno na 17:30.