Na motokárové mistrovství dorazilo do Písku 120 závodníků. „Účast byla trošku slabší, než jsme čekali," přiznává ředitel závodu Václav Kudrle.    Organizátory také pozlobilo počasí. Vinou vydatných dešťů totiž byla podmáčená část depa. „Věřím, že se nám příští rok podaří jednat s městem, aby nám pronajalo část louky a my jsme mohli zpevnit komunikace. To je náš hlavní problém. Písek je vyhlášený a závody tady pořádat chceme. Ale není možné, aby sem přijeli lidé z celé republiky i světa a brodili se tady blátem," zlobí se. „Jinak závody proběhly bez problémů. V tom žádný zádrhel nebyl," dodá.

Zatímco mládežnické třídy byly velice slušně obsazené, závod hlavní třídy NKZ2 byl ovlivněn termínovou kolizí s mistrovstvím Evropy v Itálii.  „To samozřejmě bylo nepříjemné. Ze strany italských pořadatelů ke změně termínu ale došlo v takovém časovém horizontu, že už se s naším závodem nedalo hýbat. Zkoušeli jsme to, ale už bylo skutečně málo času," lituje Kudrle. „S tím se nedá nic dělat. My jsme měli závod naplánovaný dobře, ale Evropa si to změnila."

Tuto neděli se na Hradišti jede jako jeden z vrcholů sezony letos už druhý závod domácího otevřeného šampionátu v supermotu.
Kudrle už ale přemýšlí také o roce příštím. „Na výkonném výboru budu usilovat o to, abychom dostali pro příští rok dva závody mistrovství republiky v motokárách. Zasadím se o omezení různých pohárových závodů pro hobby jezdce a budeme chtít navršení počtu mistrovských závodů. Letos se jich jeden jenom pět, což je málo," je přesvědčen.

Kromě dvou závodů šampionátu motokár  by na Hradišti chtěli opět uspořádat dva podniky šampionátu v supermotu a také závody silničních motocyklů. „K tomu ještě bude spousta menších akcí," dodá. „Především pak po skončení sezony musíme vyvolat jednání s radou města Písku a dořešit  otázky kolem depa. Bez tohoto prostoru je složité závody pořádat. Tradice závodů v Písku i dráha by si to zasloužily."