V hlavní třídě MX1 řádil Václav Kovář. Rodák z Heřmaně u Protivína se blýskl hned v kvalifikaci, kdy byl druhý a lepší čas zajel pouze Nagl. Do první finálové jízdy vypálil dokonce na čele, ale postupně klesal pod tlakem největších soupeřů a cílem projel šestý. Hned za ním byl další Jihočech Rudolf Plch. První jízdu vyhrál Jakub Terešák před Naglem, třetí byl Slovák Jošt.

Ve druhé jízdě Kovář zopakoval šesté místo, šestý byl i celkově v pacovském závodě a rovněž šestá příčka mu patří i v průběžné klasifikaci šampionátu. Plch jezdil ve druhé jízdě osmý, ale stopku mu vystavila porucha jeho motocyklu. V Pacově tak byl celkově čtrnáctý a v klasifikaci šampionátu je jedenáctý.

Pavel Dvořáček
Smutek ovládl MTX Team, do motokrosového nebe odešel Pavel Dvořáček starší

Vyhrál tentokrát suverénně Nagl, který zaujal tím, že si před startem druhé jízdy posypal sedlo svého motocyklu hlínou. „To jsem za celou dobu, co se v motokrosu pohybuji, ještě neviděl,“ kroutil hlavou moderátor závodu Evžen Zadražil. Na stupních vítězů mu to někdejší vicemistr světa vysvětlil. „Mám nové kalhoty, tak jsem chtěl, aby mi po sedle lépe klouzaly,“ nabídl celkový vítěz závodu poměrně jednoduché vysvětlení.

Druhý v jízdě i celkově skončil Jakub Terešák. „V prvních třech kolech jsem to chtěl zkusit, ale Max jel velice rychle, tak už jsem si pak v klidu pohlídal druhé místo,“ uvedl. Třetí místo v rozjížďce i celkově bral Slovák Šimon Jošt.

Dominik Stříteský si jede pro vítězství na Rallye Český Krumlov.
Jediná nehoda, skvělé obsazení, chválí si hlavní pořadatel rallye Kacerovský

Třída MX2 měla v obou jízdách stejné pořadí: 1. Adam Dušek, 2. Tomáš Pikart, 3. Martin Venhoda. Mezi veterány kraloval klasicky nestárnoucí Petr Bartoš, který jel opět i mezi těmi nejlepšími ve třídě MX1 a skončil devátý. Ve čtyřiačtyřiceti letech obdivuhodné! Pátý byl mezi veterány Jihočech Zdeněk Blábolil.

Výsledky – MX1: 1. Nagl (Něm.). 47, 2. Terešák 47, 3. Jošt (SR) 40, 4. Krč 34, 5. Repčák (SR) 31, 6. Kovář 30, 14. Plch 14. MX 2: 1. Dušek 50, 2. Pikart 42, 3. Venhoda 40. Veteráni: 1. Bartoš 50, 2. Žerava 42, 3. Votroubek 42, 5. Blábolil 31, 9. Mužík 22. 85 ccm: 1. Výleta 50, 2. Masarczyk (Maď./ Motosport Chýnov) 44, 3. Buštík 40.