A zatím si opravdu nemůže stěžovat, že by se mu nedařilo. V kubatuře do 125 ccm (MX2) s náskokem vede krajský přebor. O minulém víkendu Gregor zářil v Jílovicích, kde vyhrál tři ze čtyř rozjížděk, ve kterých startoval.

Kromě stopětadvacítek se změřil s konkurencí i ve třídě Open. První rozjížďku vyhrál, ve druhé byl nejrychlejší Zdeněk Blábolil, i tak ale Michal Gregor celkově závod v Jílovicích vyhrál v obou kubaturách. „Na konci už jsem neměl síly,“ přiznává, že dostal pořádně zabrat.

Účast ve vyšší třídě bere částečně jako trénink pro závody mistrovství republiky, kde má větší konkurenci než v kraji. „Protože absolvovat čtyři rozjížďky je fyzicky velmi náročné, většinou si v Openu zkusím jenom jednu, abych si zazávodil. Je to pro mne zároveň trénink na mistrovství republiky, hlavně na fyzičku, protože jízdy tam jsou namáhavější,“ vysvětluje mladík Moto Teamu Excel.

Prázdninovou sešlost v Jílovicích by si netroufl podcenit. „Právě, že lidi měli čas přijet a sešlo se dost motorek!“ podotýká Michal Gregor, jenž si zvýšil náskok v čele krajského přeboru.

Daří se mu i v mezinárodním mistrovství České republiky, kde by chtěl vylepšit loňské 10. místo. Elitní desítka je opět vyrovnaná, seriálu vévodí Slovák Martin Kohút a za ním se odehrává bitva o každou příčku. Gregorovi nyní patří velice lichotivá 6. pozice. „V posledním závodě v Šumperku jsem dojel celkově pátý, byl to můj životní úspěch,“ raduje se Michal Gregor. „Psychice tenhle výsledek určitě pomůže a v Petrovicích u Karviné to snad bude dobré,“ myslí už s předstihem na příští podnik MM ČR. Gregor přiznává, že tamní trať vůbec nezná. „Leží až na horním cípu republiky, nikdy jsem tam nezávodil,“ tvrdí Jihočech a ví, že trať pozná důkladněji až při mistrovství 27. července. „Před závodem si ji projdu pěšky.“

Než jezdci Moto Teamu Excel znovu usednou do terénních speciálů, vydají se na dovolenou k chorvatským břehům. „V sobotu vyrážíme, motorky si s sebou nebereme, bude to relax,“ těší se mladík. Úplně zahálet ale členové stáje nebudou. „Alespoň se proběhneme, abychom si udrželi kondici, a pojedeme rovnou na závody,“ plánuje Gregor.

Letošní maturant si pochvaluje, že po zkoušce dospělosti na strojní průmyslovce má čistou hlavu, a klid se zřejmě pozitivně promítl do jeho počínání v sedle kawasaki.

„Zpočátku jsem se věnoval maturitě, nebylo to úplně ono, motokros šel trochu stranou,“ připouští. „Teď se mohu věnovat jen motokrosu, školu už nemám, nemusím myslet na nic jiného,“ říká spokojeně.

Nezlobí ho ani stroj. Zůstal věrný starému modelu, ale i ten je spolehlivý a Gregor s ním neměl loni zásadnější problémy. „Na novém modelu žádná inovace není, a přitom je dražší, tak jsme znovu koupili tento,“ vysvětluje.

Mezi cíle, které si vytyčil pro tuto sezonu, bylo zlepšit starty a zvýšit psychickou odolnost. Gregor si myslí, že se mu povedlo obojí, větší sebedůvěra se dostavila ruku v ruce s lepšími výsledky. „Starty jsou důležité. Když se vám daří, máte půlku závodu vyhranou. Když máte při startu problém a musíte se probíjet startovním polem přes spoustu jezdců, je to mnohem náročnější,“ přikyvuje Michal Gregor .

Cítí, že si svými výkony vybudoval u soupeřů větší respekt, než měl doposud. „Jak já, tak Milan Heřman, který jede ve veteránech asi svou životní sezonu, pilotům v mistrovství republiky docela naháníme strach,“ usmívá se šibalsky. Vydedukoval si to ze změny v chování některých jezdců, kteří ho ještě nedávno coby „bezejmenného“ mladíčka div že nepřehlíželi. „Dřív jsme zdravili první, teď se stane, že jako první pozdraví oni nás,“ konstatuje s potěšením Michal Gregor.

V elitní desítce

Pořadí na MM ČR v Šumperku: 1. Kohút, 2. Špičák, 3. Romančík, 4. Čadek, 5. Gregor.


Mezinárodní mistrovství ČR ve třídě MX2 po závodech v Pacově, Stříbře a Šumperku: 1. Kohút 97, 2. Špičák 74, 3. Romančík 64, 4. Čadek 59, 5. Votroubek 55, 6. Gregor 54, 7. Kulhavý 49, 8. Kolenčík 49, 9. Kosmák 47, 10. Smítka 45.