V letošním roce sahal jezdec Moto teamu Excel po opravdu velkém úspěchu, ale těžký pád na posledním závodě mezinárodního mistrovství republiky v Kramolíně ho srazil dolů v konečné tabulce šampionátu třídy MX2.

Před závěrečným kláním byl Jihočech na lichotivé páté příčce. „Bodově to ale bylo hodně vyrovnané,“ připouští. Karambol v Kramolíně jinak povedenou sezonu malinko pokazil. „Stalo se mi to už v ranním volném tréninku. „Kvůli nastavení tlumičů pro závod jsem zkusil doletět na jednom z velkých skoků u lesa co nejdál. Předním kolem jsem ale vletěl do díry a šel jsem přes řidítka,“ popisuje svůj těžký pád. „Měl jsem otřes mozku, takže si z toho moc nepamatuji. Podrobnosti jsem se dozvěděl až později od lidí, kteří to viděli,“ dodává.

Následky havárie byly dost hrozivé. „Měl jsem zlomenou kůstku v zápěstí, dále lopatku a klíční kost. K tomu zhmožděný obratel, který původně vypadal jako naštíplý,“ nabízí dvacetiletý jezdec zdravotní důsledky svého karambolu.

V konečném pořadí tak Gregor přišel o body ze dvou posledních jízd a propadl se až na konečné deváté místo. „Loni jsem skončil desátý, takže jsem si o jedno místo polepšil. Mohlo to ale být podstatně lepší,“ pokrčí rameny.

Za sezonou se ale může ohlédnout přes závěrečný pád velice směle. „Hodně mi pomohlo třetí místo na úvodním závodě sezony v Pacově. Sice se z něj nepočítaly body do šampionátu, ale hodně mi po něm stouplo sebevědomí. Psychika je v motokrosu nesmírně důležitá,“ tvrdí. „Přes zimu jsem hodně natrénoval a fyzicky jsem se cítil velice dobře. Na konci sezony mi ale chyběl kus štěstí. Snad příště,“ doufá.

Ještě zhruba dva až tři týdny musí Gregor dodržovat klid. Potom by se chtěl začít připravovat na další sezonu. „Klička i lopatka srostou rychle. S tím by neměl být problém. Hlavně, aby se dalo dohromady zápěstí,“ přeje si. „Věřím, že to bude dobré.“

Krajský přeborník

V příštím roce by chtěl opět startovat v mezinárodním mistrovství republiky třídy MX2 a rovněž také v krajském přeboru, ve kterém bude mezi stopětadvacítkami obhajovat letošní titul.

Na podmínky v týmu Excel vedeném Janem Tomáškem si nemůže stěžovat. „Jsem týmu už tři roky a jsem maximálně spokojen,“ ujišťuje.