Zisk krajského titulu motokrosař bral skoro jako povinnost. „Jirka Hrobský měl o čtyři nebo pět rozjížděk méne než já. Přišlo mi, že se více specializuje na Šumavský pohár a jiné závody než na krajský přebor. Nechci mu sahat do svědomí, mně pozici určitě ulehčil,“ konstatuje Heřman.


V mistrovství České republiky se dokázal na suzuki vtěsnat mezi nejlepší desítku, kde není nouze o mnohem slavnější motokrosová jména, než nosí veterán ze Žabovřesk na Českobudějovicku. „A řada z nich je mladších!“ podotýká.


V šampionátu dosáhl svého: osmého místa v konečném pořadí seriálu si považuje. „Ze začátku to bylo dobré, pak jsem trochu stagnoval, ale nakonec to dopadlo dobře,“ bilancuje. „Při té konkurenci, jaká letos byla, podle mne nejlepší za poslední roky, mohu být spokojen,“ pochvaloval si Milan Heřman na závěrečném setkání po sezoně, kterou veterán pokládá za vydařenou i z pohledu celého Teamu Excel. „Škoda jen, že Honza Hlaváč nedotáhl sezonu až do konce.“

Začali přípravu

Na začátek tohoto týdne si jezdci naplánovali start zimní přípravy. Motokrosařům ji sestavil na míru právě Jan Hlaváč. Včera se potili v posilovně. „Chceme odpracovat ještě větší objem než loni,“ avizuje Heřman. Než se jezdci vrátí do sedla motocyklu, budou se naplno věnovat fyzické přípravě. V novém kalendářním roce, podle počasí, se vydají za tréninkem buď do Itálie, anebo zůstanou na českých tratích.

Kdo zůstane?

„Vypadá to, že letošní zima bude o něco krutější, a tudíž nás bude stát víc peněz,“ přemítá Milan Heřman. „Loni jsme do Itálie vůbec nemuseli, jezdili jsme jen po Čechách a ušetřili díky tomu dost financí,“ myslí Milan Heřman na rozpočet stáje.


Otázkou je, kdo z letošního jezdeckého týmu v Excelu zůstane, případně ho opustí, a kdo s motokrosem skončí. „Třeba Honza Hlaváč se ještě nevymáčkl. Vypadá to, že tým se trochu zúží,“ domnívá se Milan Heřman. „Jenom tři lidi, já Michal Gregor a Pavel Bárta, rovnou řekli, že pojedou,“ uzavírá muž se srdcem závodníka.