Stal se mistrem republiky v superkrosu, v motokrosovém šampionátu nejprestižnější třídy open skončil třetí a k tomu přidal ještě titul v družstvech. „Když se ohlédnu, tak to byla opravdu dobrá sezona,“ přikývne.


Mrzel ho pouze závod mistrovství světa třídy MX1 v Lokti, pro který obdržel divokou kartu. „Tam jsem čekal více,“ připouští. „V tréninku jsem se pohyboval kolem sedmého místa. V kvalifikaci jsem byl dvaadvacátý, ale to bylo dáno defektem, po které jsme museli měnit pneumatiku,“ vrací se k jednomu z vrcholů sezony.

V MS bez bodu

Finálové jízdy mu ale v Lokti nevyšly podle představ. V té první odstoupil hned v prvním kole, ve druhé skončil na 22. místě dvě příčky za bodovanými místy. Na svůj premiérový bod ze světového šampionátu si tak musí ještě počkat.


Po velkém úspěchu sahal také v domácím šampionátu v motokrosu třídy open. Mezi elitu našeho motokrosu Čepeláka, Kadlečka, Zarembu či Žeravu vlétl jako kometa a ještě po čtyřech závodech seriál vedl. „Poslední dva závody mi ale nevyšly,“ lituje závodník z Adamova u Č. Budějovic, který nakonec klesl na stále lichotivou třetí příčku. „Před posledním závodem v Třemošnici jsem hodně trénoval a asi jsem to přehnal. Nepodal jsem rozhodně takový výkon, jaký bych si představoval,“ sebekriticky přiznává. „Jirka Čepelák vyhrál zaslouženě a také Michal Kadleček si za výborný finiš druhé místo zasloužil,“ ocenil kvality svých soupeřů.


Po sezoně si dal Michek jen krátkou přestávku. „Už jsem zase začal trénovat. Příští týden mne čeká halový superkros ve Stuttgartu,“ vysvětluje. Zímní sezonu bude mít hodně nabitou. Série halových závodů bude pak totiž bude mít pokračování v Chemnitzu a v Dortmundu. Na ně pak naváží závody u nás v Brně a Ostravě.


Fyzickou přípravu absolvuje Michek částečně ve škole. Začal totiž prvním rokem studovat Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Č. Budějovicích, obor tělocvik – zeměpis. „Není jednoduché skloubit studium s motokrosem, ale zatím se mi to celkem daří. Ve škole mi vycházejí maximálně vstříc,“ pochvaluje si. „Něco natrénuji v rámci výuky ve škole a zbytek sám. Hlavně kolo, běh a posilovnu. To všechno dělám podle svého tréninkového plánu,“ dodává.

Tým zůstává

Také v příštím roce by měl startovat v barvách týmu LR Cosmetic a hlavním cílem bude domácí šampionát. „Rád bych dosáhl na titul,“ dává si maximální cíl.


Stále ještě se nevzdal také možnosti jezdit pravidelně světový šampionát. „Nechci to zakřiknout, ale určitá naděje existuje a byl bych moc rád, kdyby to vyšlo,“ přeje si. Jednalo by se o kubaturu MX2.


V nejbližších dnech by měl dostat nové motocykly Honda. Mělo by se jednat o modely 2008. „Musíme je připravit na sezonu. Nyní se v tréninku zaměřím na superkros, ale přes zimu budu jezdit trénovat. Do Itálie, Španělska a také do Belgie, kde jsou pro trénink velmi dobré podmínky,“ naznačuje své tréninkové plány pro zimní období.