Závodit se bude ve třídách do 50, 65 a 80 ccm, jezdci s licencí a bez licence, hobby, veterán a ČZ. „Uvidíme, kolik přijede jezdců. Podle toho před závodem definitivně upřesníme rozdělení do jednotlivých kubatur,“ sděluje Jaroslav Holub z pořádajícího Motosportklubu Netolice.

Největší pozornost bude rozhodně poutat závod licenčních jezdců, kteří pojedou právě Memoriál zakladatele motokrosu v Netolicích Karla Samohejla.
Na startu by se měli objevit oba vítězové prvních dvou ročníků: Petr Masařík i obhájce loňského prvenství Martin Michek. Dále je v jednání účast Michala Kadlečka a přijet by měli Jihočeši Blábolil, Gregor a Soldát. „Účast přislíbili také někteří kvalitní jezdci z Rakouska. Startovní pole hlavního závodu by mělo být letos opravdu kvalitní,“ libuje si Holub.

Hlavním tahákem by v Netolicích měl být start Martina Michka, jenž si nedávno připsal na konto třetí místo v jedné z rozjížděk mistrovství světa třídy MX 3 v Itálii. „Určitě přijedu. Je to dobrý termín. V Netolicích bývá výborně připravená trať a motokros zde má velkou tradici. Chodí tady vždy hodně diváků a chtěl bych je pozvat i tentokrát, protože závody by to měly být pěkné,“ zve příznivce na čtvrteční závod Michek.

Organizátoři počítají s účastí kolem 120 závodníků. „Pro diváky i jezdce jsme připravili vylepšení v zázemí areálu. Vybudovali jsme lavičky, které zvýší pohodlí pro fanoušky. Snad vyjde i počasí,“ přeje si Holub.

Dopolední tréninky budou začínat v 8 hodin, start závodu je plánován na 13.00.