„Ještě třicet vteřin před koncem jsem vedl, ale pak mne přeskočil Fin Pirhonen,“ říká Michek, jenž byl dosud v kvalifikačním tréninku nejlépe čtvrtý ve skupině.

Podle představ mu vyšla i první finálová jízda, ve které si nakonec dojel pro lichotivé třetí místo a zopakoval tak svůj dosud nejlepší výsledek z dubnového závodu v Itálii. „Vyšel mi start, udělali jsme si náskok a dlouho jsem vepředu bojoval o druhé místo s Francouzem Martinem. Nakonec z toho bylo třetí místo. Být při mistrovství světa na stupních vítězů, to je super pocit,“ chválí si.

Druhá jízda už pro jezdce týmu LR Cosmetic tak vydařená nebyla a skončil desátý. „Opět jsem neodstartoval špatně, soupeř přede mnou ale upadl a narazil jsem do něj. Nedalo se s tím nic dělat. Vyjížděl jsem úplně na konci startovního pole, takže desáté místo beru. Předjet téměř třicet soupeřů v mistrovství světa není špatný výkon,“ uvedl.

Tradiční trať ve Sverepci doznala značných změna podle Jihočecha k horšímu. „Já jsem tam byl poprvé, ale pořadatelé to dost nezvládli. Trať byla především hrozně krátká. Kolo se jezdilo ani ne za minutu a půl, což je na mistrovství světa strašně málo,“ kroutí hlavou. V příštím roce by MS třídy MX3 mělo poprvé v historii zavítat do České republiky. Závodit by se mělo v Holicích. „Pokud se to podaří, tak já budu jedině rád,“ tvrdí.

Průběžně jedenáctý

V klasifikaci Velké ceny Slovenska skončil Michek pátý, v průběžně klasifikaci mistrovství světa je jedenáctý. „To umístění určitě beru. Pět závodů jsem jel, pět nejel. Z tohoto pohledu je to určitě slušné,“ míní.

V dalších závodech by chtěl zaútočit na elitní desítku. „Reálný je i boj o první osmičku, ale záležet bude na tom, kolik ze zbývajících pěti závodů absolvuji,“ přemítá. „Záležet bude na financích i dalším závodním programu.“

Nejbližší závod v Chile pilot z Adamova u Č. Budějovic vynechá. „Nešlo tentokrát ani tak o finance, ale museli bychom motorky poslat rovnou do Chile a odtud by se nám vrátily až přímo na závod do Finska. Tím bych přišel o domácí Velkou cenu v Lokti, kde chci uspět,“ tvrdí.

V Lokti se MS nejprestižnější třídy MX1 pojede 9.–10. srpna. „Byl bych hodně zklamán, kdybych se nekvalifikoval do závodu. A v závodě bych chtěl konečně dosáhnout na body,“ přeje si.

Již tuto neděli ho čeká čtvrtý závod mistrovství republiky v Petrovicích. „V našem šampionátu mi chybí body z první jízdy v Pacově, kterou jsem nedojel. To je velká ztráta, ale pokusím se ji dohnat. Co se stalo mně, může potkat i některého z mých soupeřů. Karty jsou pořád ještě na stole,“ je přesvědčen. „V Petrovicích jsem jel pouze jednou před čtyřmi roky, ale trať by prý měla být nová, takže uvidíme v neděli. Nikomu nedám nic zadarmo,“ ujišťuje.