Na start se totiž postavil rekordní počet 218 závodníků od reprezentantů až po hobby jezdce i ty nejmladší adepty tohoto atraktivního sportu. Za ideálního slunečného počasí závodům přihlížely možná dvě tisícovky diváků.

Závodilo se v sedmi kubaturách, což znamenalo v odpoledním programu pořádnou porci čtrnácti jízd.

Největší pozornost poutal závod třídy open, který se jel právě jako memoriál zakladatele netolického motokrosu. Měl výborné obsazení, protože na startu se představili hned čtyři jezdci elitní desítky domácího šampionátu této kubatury. „Je to malé mistrovství republiky,“ neslo se ve čtvrtek netolickým depem.

Výbornou formu z úvodu sezony potvrzoval Jihočech Martin Michek, jenž dokázal v obou jízdách porazit své věhlasné soupeře. Pokaždé za ním dojeli druhý úřadující mistr republiky Jiří Čepelák, třetí Michal Kadleček a čtvrtý Petr Masařík. Ale zatímco první rozjížďku vyhrál Michek poměrně jednoduše systémem start – cíl, ve druhé špatně odstartoval a jeho souboje s rivaly v boji o přední místa dostávaly diváky do varu. Dvakrát páté místo obsadil ve čtvrtek další Jihočech Zdeněk Blábolil.

V osmdesátkách zaujal také jihočeský mladíček Václav Kovář, jenž letos poprvé zkouší také mistrovství Evropy v této kubatuře a v Netolicích v obou svých jízdách suverénně zvítězil.

Výsledky – open: 1. Michek 50, 2. Čepelák 44, 3. Kadleček 40, 4. Masařík 36, 5. Blábolil 32, 6. Mohaupt 30.

Open II: 1. Hejhal 50, 2. Kozlov 44, 3. Slabý 40.

Hobby: 1. Binder 47, 2. M. Pokorný 43, 3. Dvořák 42.

Veterán: 1. Heřman 50, 2. J. Pokorný 44, 3. Chromý 40.

ČZ: 1. Hána 47, 2. Russfell 42, 3. Vadlejch 36.

Do 80 ccm: 1. Kovář 50, 2. Šíma 44, 3. Andrusiv 38.

Do 65 ccm: 1. Tůma 50, 2. Kobián 44, 3. Polák 40.

Do 50 ccm: 1. Sedlák 50, 2. Polák 42, 3. Klimo 42.