Motokrosový závod na malých motocyklech se v Roudném pojede vůbec poprvé. „Pojede se na speciální trati pro tyto motocykly,“ upřesňuje Michek, jenž by měl být největší hvězdou závodu.

On sám s pitbiky velké zkušenosti nemá. „Pojedu na tom závod vůbec poprvé. Asi dvakrát jsem si na pitbiku sjel po depu, takže zkušenosti s podobným motocyklem nemám žádné,“ přiznává. „Bude to určitě legrace,“ míní.

Závod je vypsán pro tříčlenná družstva a závodit se bude klasickým systémem týmových závodů. Pojedou se celkem tři jízdy, ve kterých nastoupí vždy dva členové každého týmu.

Michek přijal pozvání startovat v barvách pořádajícího týmu. Jeho partnery budou Zdeněk Fošum a Milan Gregor. „Přijal jsem pozvání na tento závod. Mohlo by to být příjemné zpestření na závěr sezony,“ je přesvědčen.

Kromě Michka přijedou i vicemistr Evropy v enduru David Čadek, jeho soutěžácký kolega Víťa Kuklík či motokrosař František Máca. Ten to na pitbiku umí velice dobře, což potvrdil i na závodě v Jílovicích v minulém týdnu.

Trať pro pitbiky se nachází za Roudným po staré silnici směrem na Včelnou. Pořadatelé počítají s účastí zhruba dvanácti až patnácti tříčlenných družstev.

Finálové závody budou odstartovány v 11 hodin, tréninkové jízdy začínají o dvě hodiny dříve. Vstup je zdarma a pro diváky je připraveno občerstvení. „Chtěl bych diváky pozvat. Mělo by to být příjemné zakončení sezony,“ láká Michek fanoušky.