Závodit se bude v obou hlavních třídách MX1 a MX2, tradičně se představí také veteráni nad čtyřicet let a novinkou letošní sezony je mládežnická kubatura 85 ccm, která nahradí ženy. Ty letos jedou svůj seriál společně s juniory.

Největší pozornost tradičně poutá nejprestižnější třída MX1. V ní obhajuje titul německá hvězda světového motokrosu Max Nagl. Tým Haas Racing ho angažoval i pro letošní sezonu, ale někdejší vicemistr světa třídy MXGP bude letos startovat také v německém šampionátu a u nás nestihne všechny závody. Právě v Pacově bude kvůli termínové kolizi s Německem chybět.

Po titulu pošilhávají dva Jihočeši v barvách týmu HT Group Racing. Václav Kovář po dvou třetích místech skončil loni druhý a letos by rád zaútočil na metu nejvyšší. „Chci se dobře cítit na motorce a zůstat zdravý,“ šalamounsky deklaruje svůj cíl.

Evžen Zadražil
Motokrosaře čeká pekelný víkend, krajský přebor odstartoval ve Voticích

Jeho týmový parťák Martin Michek dlouhé roky kraloval českému motokrosu. Loni měl zásadní zdravotní problémy, ale vrátil se a v lednu se blýskl desátým místem na Rallye Dakar. Nyní se chce opět prosadit i v motokrosu.

Mezi veterány hlásí po pěti letech velký návrat k motokrosu Jihočech Zdeněk Blábolil a uvidí se, jestli prožene hlavní favority Petra Bartoše s Martinem Žeravou.

Michael Sandner (vlevo) s manažerem Motosportu Chýnov Evženem Zadražilem.
Motosport Chýnov byl v Jiníně nejlepší, Rakušan Sandner ale očekávání nenaplnil

Na závod mohou dorazit diváci v počtu pěti tisíc. „Všichni by měli mít buď potvrzení o očkování či prodělání nemoci covid-19, nebo negativní PCR test. Jiná omezení nebudou,“ říká promotér mistrovského seriálu Richard Gironi.

Nabitý prodloužený motokrosový víkend na jihu Čech pak bude pokračovat v pondělí druhým závodem krajského přeboru v Netolicích a v úterý mezinárodním mistrovstvím republiky juniorů v Klukách u Písku.

Program závodu

7.45 volné tréninky

9.30 kvalifikace

11.45 I. jízda 85 ccm

12.40 slavnostní zahájení

13.05 I. jízda veteráni

13.35 I. jízda MX2

14.15 I. jízda MX

15.00 II. jízda 85 ccm

15.55 II. jízda veteráni

16.30 II. jízda MX2

17.15 II. jízda MX1