Postupné sdružování 300, 500 a 1000 lidí tak výrazně přiblížilo start motokrosové sezóny, i když to samozřejmě stále bude za určitých podmínek. Oddělený bude muset být prostor depa od diváků, na závodech mezinárodního mistrovství republiky budou vytvořeny i divácké zóny do určitého počtu lidí. Jednotlivá závodiště budou opatřena speciálními informačními tabulemi a desinfekcemi.

Domácí seniorský šampionát odstartuje v neděli 28. června v Dalečíně. Druhý závod v Petrovicích u Karviné byl kvůli problému s koronavirem v nedalekém Darkově odložen až na 26. července. V tomto termínu se mělo původně jet mistrovství světa v Lokti nad Ohří. Ale na začátku prázdnin se bude závodit v jihočeské Kaplici, která v původním kalendáři mezinárodního mistrovství ČR nefigurovala. O body se tam pojede v sobotu 4. července. Podle plánu by se pak mělo pokračovat 9. srpna znovu u nás na jihu Čech v Jiníně a následovat bude 6. září závod ve Stříbře.

„Termíny na konci sezóny jsou zatím otevřené. Nikdo zatím neví, co přesně bude, ale mělo by se určitě jet ještě v Opatově, Pacově a snad také družstva v Dalečíně,“ doplňuje vedoucí jihočeského motokrosového střediska Evžen Zadražil.

Juniorský šampionát by měl začít dvěma závody na českém jihu. Dle původního kalendáře se začne v sobotu 13. června v Jiníně, druhý závod se pojede v náhradním termínu 18. července v Kaplici. „Zbytek sezóny je zatím stále otevřený,“ říká Zadražil.

Letošní jihočeský krajský přebor bude zahájen v neděli 14. června, ale místo Votic se bude začínat v Klukách u Písku. „Další závod v Jiníně musel ustoupit ze soboty osmnáctého července, na kterou byl přesunut juniorský mistrák v Kaplici, o den déle, tedy na neděli devatenáctého července. Chtěl bych moc poděkovat Pepíkovi Pekařovi z Kluk a Jardovi Kalnému z Jinína. Jsou to opravdoví srdcaři, co dokáží pro motokros udělat operativně vše potřebné tak, aby mohla motokrosová sezóna začít i na jihu Čech,“ vzkazuje Zadražil své poděkování pořadatelům závodů na jihu Čech.