V nejprestižnější třídě MX1 vede po čtyřech odjetých závodech s náskokem třinácti bodů někdejší vicemistr světa Němec Maximilian Nagl, který svou výkonností převyšuje ostatní soupeře. Ale naposledy v Lokti nad Ohří se mu nepovedl ani jeden start a bral celkové druhé místo poté, když ho ve druhé jízdě překonal výborně jedoucí Rakušan Pascal Rauchenecker z Orion teamu.

Ten sbírá od začátku sezóny vyrovnané výsledky a poslední vítězství by ho mohlo motivovat k útoku na lídra tabulky. Na průběžné třetí pozici je stále Jihočech v barvách HT Group Racing teamu Václav Kovář, jenž si drží primát nejlepšího českého jezdce.

Na záda mu dýchá čtvrtý Martin Krč a pětici nejlepších uzavírá Filip Neugebauer. Šestý je Jaromír Romančík, sedmé místo patří Františkovi Smolovi a osmé Rakušanu Lukasi Neurauterovi, který ale již bohužel do letošních bojů nezasáhne, protože se zranil na závodě v Jiníně. Na dalších místech už jsou Jihočeši: devátý je Martin Finěk, desátý Rudolf Plch.

Startovat stále ještě nebude Martin Michek, jenž se teprve dává dohromady po zdravotních problémech.

Lídrem slabší třídy MX2 je rakouský jezdec jihočeského týmu Motosport Chýnov Michael Sandner, který má v průběžném hodnocení slibný náskok pětačtyřiceti bodů na svého krajana Kleina.

V Jiníně i v Lokti byl bezkonkurenční, v Pacově se ale bohužel na start nepostaví. Musí si totiž plnit povinnosti doma v rakouském mistrovství. „Rakouský šampionát se podle mě zcela nesmyslně rozjede právě tuto neděli, tedy v termínové kolizi s Pacovem. A navíc bez diváků,“ neskrývá značnou rozmrzelost manažer chýnovského klubu Evžen Zadražil.

Za druhým Kleinem je třetí Slovák Šimon Jošt. Nejlepším z českých jezdců je pátý Marek Sukup.

Kromě dvou hlavních kubatur budou na oblíbeném Pacovském Propadu závodit také veteráni a ženy. Mezi dříve narozenými závodníky je zatím neporazitelný Petr Bartoš, druhý pravidelně dojíždí trojnásobný veteránský mistr světa Martin Žerava.

Ženám kraluje i přes nepříliš povedený poslední závod v Lokti do té doby suverénní Kristýna Vítková.