Tečka za sezonou v Rakousku podtrhla vaše vydařené působení především v MČR. Máte dobrý pocit?
Vyhráli jsme, takže je spokojenost.


Jak se chovalo auto, které máte pod kontrolou teprve podruhé?
Do Rakouska jsme vzali odborníka, který má na starosti tlumiče a podvozek. Velice nám pomohl, poradil, co a jak nastavit. Dokázali jsme auto trochu zlepšit, i když to pořád není takové, jak by mělo být. Co se týká převodovky nebo předního stabilizátoru, máme přes zimu co dělat.


Máte zapsáno v plánech pro zimní období hodně práce?
Je toho celá A4. Převodovka, spojka… Jsou to ale jen mušky, ne mouchy, podstata auta je dobrá.


Vaše Škoda Fabia má za sebou dva závody, náměty k vylepšení dáváte mechanikům vy?
Něco vidí kluci, já zase něco zjistím z auta. Cítím, jak se auto chová. Je to ale společná práce, každý má nějaký pohled. Musíme udělat výchozí bod, který pak řešíme.


Závěr mistrovství ČR v Rakousku byl bez nervozity?
Melk proběhl bez vážnějších komplikací.V posledním závodě už nervozita nebyla, ještě jsme chtěli udělat co nejvíc práce na podvozku. To se povedlo. Teď nás čeká hodně práce. Budeme muset v zimě pořádně trénovat, testovat.


Přijímáte v současné době hodně gratulací od fanoušků?
Hlavně já mám velkou radost. Konečně mám nějaký titul. Jsem mistrem republiky, mistrem zony střední Evropy, v naší divizi je bonusem i titul mistra Rakouska. Jelo hodně Rakušanů, kteří chtěli vyhrát, všechny jsme předjeli, třeba i Petrakovicse, který je na domácí trati s dobrým autem velmi silný.


Před víkendem jste tvrdil, že do Rakouska nevezete šampaňské…
Nevezli jsme ho, to přináší smůlu. Teď ho koupíme, uděláme posezení, připravíme závěrečné tankování.


Jak bude vypadat trénink v zimě?
Loni nám přála mírná zima, uvidíme, co dokážeme letos. Najednou se zdá, že je strašně málo času, zase se rychle začne závodit. A ještě nás čeká Setkání mistrů.


To je naplánováno do Sosonové, bývá to prestižní akce…
To bývá velmi kvalitní exhibice. Rallyekrosová, autokrosová a rallyová auta se porovnávají stylem paralelního závodu. Je to pěkná akce, divácky velmi zajímavá. Přes most se vracíte do soupeřovy dráhy, je se na co dívat…


Za poslední roky máte na kontě z prestižního seriálu závodů mistrovství Evropy jedno páté místo a tři čtvrtá. Domácímu šampionátu jste letos vévodil, už by to pomalu chtělo atakovat stupně vítězů v Evropě…
Přáli bychom si to. Ale není jen jeden faktor, který o tom rozhoduje. Letos se staly věci, které se nám v loňské sezoně nestávaly. Loni jsme se prali s pololosami, letos jsme se zase prali s převodovkou, s čepy. Chce to trpělivost. Dvakrát jsme třeba odstoupili ze druhého místa. Příští rok to snad zase bude o stupeň lepší. I když letos si na průběh sezony rozhodně nemůžeme stěžovat. Jsme mistři republiky, z toho máme opravdu velkou radost.