První závod se uskuteční v sobotu v Rodné u Mladé Vožice, o den později se bude premiérově závodit v Želči u Tábora. „Obě tratě jsou již připraveny,“ hlásí šéf pořadatelského sboru Evžen Zadražil.

Tratě sice připravené jsou, ale předpověď počasí na blížící se víkend motoskijöringu moc nepřeje. Proto si organizátoři vyhradili právo závody nejpozději ve čtvrtekodvolat. „Veškeré informace budou na našich webových stránkách www.motosportchynov.cz,“ zdůrazňuje Zadražil, jenž bude informace poskytovat kdykoliv také na svém telefonním čísle 607846491.

Na domácích tratích by se měly představit hned čtyři jihočeské posádky. Dres pořadatelského Motosportu Chýnov oblékne bývalý juniorský reprezentant v enduru Václav Malkus, který plánuje start v celém mistrovském seriálu. Jeho novým lyžařem bude Josef Hod.

Naproti tomu sehranou dvojicí je bratrský tandem, který tvoří Radek a Miroslav Barešovi z Motoclubu Milevsko, což jsou loňští vítězové regionálního Jihocupu v motoskijöringu.

Svou kvalitu má i dvojice Martin Kočí a Jan Zídek, startující za SMS Kaplice. Čtvrtou jihočeskou posádkou budou Martin Krch s lyžařem Lubošem Bartůňkem v barvách týmu Setto Racing.

Jihočeští závodníci ale budou mít velice silnou konkurenci, neboť na startu úvodních dvou závodů pochopitelně nemohou chybět úřadující mistři republiky Patrik a Miroslav Šrolerovi ze Sidemotokrosklubu Klášterec nad Orlicí ani předloňští mistři republiky Josef Sládek s Petrem Čížkem z Dukla Racing.
V barvách Orionu Litomyšl RS Petrol se představí zkušený jednapadesátiletý (!) Pavel Kunc s lyžařem Romanem Prossem. „Černým koněm šampionátu by se mohli stát loňští největší skokani seriálu teprve osmnáctiletý František Kubíček s Lukášem Hovadem z Motocross teamu Žamberk,“ míní Zadražil. „Ti loni nastoupili až do čtvrtého závodu a přesto celkově brali díky stále se lepšícím výsledkům pěknou jedenáctou příčku,“ zdůrazní.

Na startu obou úvodních závodů by se mělo představit minimálně 20 dvojic. Tréninky začínají po oba dny v 10.30, start závodu je plánován vždy na 12.30.