Stálý účastník mistrovství světa byl velkým favoritem hlavní třídy MX2 Junior. Leccos však naznačilo už třetí místo v kvalifikaci. „Ani v jednom rychlém kole jsem neměl volnou trať, abych mohl zajet svůj úplně nejlepší čas,“ vysvětloval.

První jízda musela být po těžkém pádu Luďka Černého odstartována znovu. V opakované jízdě rakouský jezdec v barvách jihočeského týmu začal nejlépe, ale ve třetím kole se před něj dostal Jiří Matějec, odjel mu a jasně zvítězil. Sandner projel cílem jako druhý. „Matějec mě v jedné zatáčce blockpassem vytlačil z tratě, že jsem málem upadl. Pak už jsem nechytil to správné tempo a soupeř mi ujel,“ zhodnotil průběh první rozjížďky. „Mám do druhé jízdy velkou motivaci mu porážku oplatit a stát se celkovým vítězem závodu,“ sliboval.

Hvězdný Rakušan Sandner si nakonec v sobotu v Jiníně na juniorském šampionátu pro vítězství nedoletěl.
Překvapení na juniorském motokrosu v Jiníně, hvězdný Rakušan Sandner neuspěl

Jenže ve druhé jízdě bylo všechno jinak. Sandner opět vypálil nejlépe, ale na konci prvního kola přišel další blockpass, tentokrát ze strany Maďara Kristófa. Rakušan upadl, doslova se vyválel v bahně a z úplně posledního místa se dotáhl na šestnácté. Celkově skončil šestý.