Karlovy Vary – I třetí letošní klání mezi karlovarskou Energií a Mountfieldem České Budějovice bylo vyrovnané. Ve 38. kole Tipsport extraligy hostila tento souboj KV Arena. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný, ale vše vyřešily nájezdy. Mountfield vyhrál nakonec 3:2 po nájezdech

První třetina nabídla dvě branky. V 8. minutě vyslal Václav Skuhravý na steč přihrávkou přes dvě třetiny hřiště Petra Kumstáta a ten se nemýlil. Střelou mezi nohy překonal Jakuba Kováře v brance hostí.

Vyrovnat se povedlo hostům těsně před závěrečnou sirénou. Jirka Šimánek naservíroval kotouč Františkovi Ptáčkovi a ten propálil vše co mu stálo v cestě. Ihned poté zazněla siréna, která první třetinu ukončila.

Ve druhém dějství se diváci radovali pouze jedenkrát a to po akci domácího mladíčka Tomáše Klímy, který se ve 23. minutě protáhl podél hrazení a střelou mezi betony vrátil Energii vedené.

Jakub Kovář v brance hostí podával fantastický výkon. Jedinou jeho slabinou byl prostor mezi nohami. Tam se ale domácí borci ve třetí třetině netrefili.

Udeřilo ale na druhé straně. Hosté výborně sehráli přesilovku pět na čtyři. Po Kuchejdově přihrávce uklidil Milan Gulaš ve 45. minutě puk do prázdné branky. Nutno podotknout, že hostím hodně pomohla nešťastná teč obránce Slobody.

Do konce třetího dějství už branka nepadla a tak přišlo na řadu prodloužení. To domácí převážně odehráli ve třech, protože před koncem třetí části byl vyloučen Petr Kumstát za úder do oblasti hlavy a krku na pět minut a do konce utkání.

Energetici se však dokázali ubránit a v posledních minutě i zahrozili. Kovář však byl pozorný a jelikož zazněla siréna i po čtvrté, tak se začaly samostatné nájezdy.

Ty měly hladký průběh. Pletka a Gulaš proměnili. Skladaný a Pech neuspěli. Bolusový bod tak získal opět Mountfield a to výsledkem 2:3 po nájezdech.


HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield ČB 2:3 (1:1, 1:0, 0:1),
8. Kumstát (Skuhravý), 23. Klíma T. (Sloboda) - 20. Ptáček (Šimánek), 45. Gulaš (Kuchejda), s.n. 65. Pletka