Po celou dobu druhé třetiny hráči domácích nepustili Strakonice do vyložené šance a udrželi si tak do třetí části stejný gólový rozdíl. "Strakonice už známe dlouho a ničím nás nepřekvapily." Ve třetí třetině dokázali hosté výrazně zatlačit a během šesti minut se dvakrát prosadili a Písečtí se tak dostali do výraznějšího presu. "Vedli jsme pouze o gól." Velký tlak ze strany strakonických hráčů vyústil ve dvouminutové vyloučení. "To jsme dokázali využít a dostali jsme větší klid na hokejkách."

Na jihu Čech frčí všechno s Gulašem. A vánoční ozdoby
Frčí všechno s Gulašem. Hitem jsou vánoční Motor ozdoby. Vyberte si barvu

Po několika neproměněných šancích z písecké strany dostali svěřenci Michala Hanzlíka od soupeře tvrdou lekci. Ten dokázal dvěma rychlými góly vyrovnat utkání. "Minutu a půl před koncem třetí třetiny přišel zkrat na naší straně a Strakonice převzaly vedení zápasu."

160 diváků nervózně sledovalo hru 6:5 a kapitánovi Jakubovi Mikešovi se to nakonec sedmnáct vteřin před koncem povedlo prostřelit hostujícího gólmana. Srovnal na 6:6. Zápas přešel do prodloužení, které nedokázalo rozhodnout o vítězi a musely tak nastat nájezdy. "V těch nás podržel brankář Vlastimil Dvořák a my se tak mohli radovat z důležitého vítězství. Finální nájezd naleznete na našich facebookových stránkách Floorball club Písek," vzkazuje trenér, který přidal i hodnocení: "Z naší strany vázla rozehrávka a úbytkem sil i potřebná agresivita, která by vedla ke třem bodům. Závěr byl pro diváky velmi atraktivní a věřím, že se bavili. Děkuji jim za skvělou atmosféru a soupeři za férové utkání."