Na Hlubokou přijíždí na čtyři sta hráčů z devíti zemí: Začíná největší evropský turnaj desetiletých baseballistů SuperCup! Bude to pro příznivce sportu úžasný víkend, včetně finále extraligy ve vodním pólu, Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice a také díky extrémnímu závodu Jindřichohradecký lev.

O organizaci tak náročného baseballového turnaje se opět starají členové Sokola Hluboká a desítky dobrovolníků. „Podobně jako vloni se turnaje zúčastní více než 400 hráčů ve 24 týmech. Čtrnáct týmů je z Čech a Moravy a deset zahraničních týmů přijede z osmi evropských zemí - ze Španělska opět přijede výběr Katalánska, dorazí hráči z Anglie, Litvy, Maďarska, a ze všech sousedních zemí – z Německa, Polska, Slovenska a Rakouska. Vloni jsme si vyzkoušeli organizaci tak velkého turnaje a důvěru jsme dostali i letos,“ říká starosta TJ Sokol Hluboká nad Vltavou a prezident turnaje David Šťastný.

„Hrát se bude ve sportovně relaxačním areálu na Hluboké na čtyřech žákovských hřištích – centrálním červeném, modrém, zeleném a žlutém, uvidíme celkem 88 zápasů. Turnaj začíná prvními zápasy v pátek v 9.00 hodin, vítěz bude znám v neděli odpoledne. Součástí turnaje jsou Masters, tedy paralelní soutěže v dovednostních disciplínách jako hod míčkem, odpal, běh kolem met či souhra vnitřního pole. Pro letošek chystáme bohatý doprovodný program a novinku v podobě All Star Game mezi českými a zahraničnímu týmy v sobotu večer od jedenadvaceti hodin,“ dodává ředitelka turnaje Eliška Tenklová.

Hluboká je v Top 6, motivací může být skvělý Mužíkův homerun z Japonska
Rui Narasaki musel skončit kvůli zranění lokte, Mužíkův homerun je motivací

Týmy jsou rozlosovány do čtyř skupin, v nichž se utká každý s každým. Ve skupině A domácí Sokol Hluboká narazí na Hrochy Brno, Miners Kladno, britské London Mets, německé Rising Stars a polské Wroclaw Barons. Dalšími zahraničními týmy jsou slovenská, maďarská a litevská reprezentace, rakouští Wienna Wanderers, němečtí Rising Stars, polští Centaury Warschaw a výběr Katalánska, jehož fanoušci vytvořili vloni ve sportovně relaxačním areálu a po celé Hluboké neopakovatelnou atmosféru. Dobré jméno turnaje vloni podpořila i zpěvačka Shakira, která je maminkou jednoho z katalánských baseballistů a patřila k velkým fanynkám španělského týmu. Dorazil i slavný fotbalista Gerard Piqué. 

„Loňský ročník byl organizačně největší sportovní akcí, jakou jsme na Hluboké dosud uspořádali. Letos bude její rozsah možná ještě větší. Přijede na čtyři sta hráčů, trenéři, realizační týmy. Očekáváme i větší počet rodičů a fanoušků týmů, kteří stejně baseball spojí s prohlídkou Hluboké a turistikou po jižních Čechách,“ dodává prezident turnaje David Šťastný.

Naši hymnu na slavnostním zahájení, které proběhne v pátek od 14 zazpívá jedna z našich nejlepších sopranistek, trojnásobná držitelka české Thalie, Jihočeška Jana Šrejma Kačírková.

Turnajový výsledkový pavouk a další informace jsou k dispozici na webu české baseballové organizace https://supercup.baseball.cz/cz/supercup