„Sezonu jsme rozjeli za důsledného dodržení všech bezpečnostních a hygienických opatření. Na technické přejímky chodili jezdci po jednom s nasazenými rouškami,“ říká předseda píseckého klubu Václav Kudrle. „Důsledně dbáme i na dodržování hlukových limitů motocyklů i motokár. Všechny stroje splňovaly limity stanové ročenkou Autoklubu České republiky,“ ujistí.

Prvním závodem byl letos v Písku domácí šampionát malých motocyklů. „Přijelo pětasedmdesát jezdců, a přestože celý den pršelo, tak to byly krásné závody,“ připomíná Kudrle letošní závodní premiéru.

Na supermoto dorazila jen padesátka účastníků. „Ale přijeli piloti ze zahraničí. Z Rakouska, Slovenska a Itálie. Účast jsme čekali větší, svou roli však asi sehrála i opatření proti koronaviru,“ míní. „Ale nedá se nic dělat,“ jen pokrčí rameny.

Šéf píseckého Autoklubu si chválí spolupráci s Jihočeským krajem. „Podpora ze strany kraje je výrazná a těší nás. Za to bych chtěl poděkovat hejtmance paní Ivaně Stráské a vicehejtmanovi Josefu Knotovi. Vážíme si toho,“ vzkazuje.

Od letoška je na píseckém okruhu položený nový asfalt, který si závodníci nemohou vynachválit. „Náklady jsou to ale obrovské. K tomu sečení areálu, lajnování a další věci,“ vypočítává Kudrle.

Vinou pandemie přišli letos písečtí pořadatelé o dva podniky. Zrušit museli jeden závod malých motocyklů a také rakouský šampionát v supermotu. „Pokud se nic nezmění, tak rakouské mistrovství odjedeme ve druhé polovině srpna,“ informuje.

Velký závodem, na který se na Hradišti ještě letos chystají, bude 15.-16. srpna mistrovství republiky v motokárách. O týden později by pak mělo následovat již zmíněné rakouské mistrovství v supermotu. „Na tyto závody musíme ještě upravit druhé depo,“ chystají další vylepšování ve svém areálu.

Co Kudrleho trápí, je malý počet spolupracovníků, se kterými může závody pořádat. „Náš stálý tým stárne a mladé lidi je strašně těžké sehnat. Vzpomínáme na našeho dlouholetého člena a výborného kamaráda Tondu Babku, který loni na podzim náhle odešel. Pořád ho vidím, jak tady dlouhé roky řídil závody. Hodně nám chybí,“ připomněl dlouholetého funkcionáře. „Kvůli koronaviru nejsou na škole studenti středních škol, ze kterých jsme čerpali. Každopádně chceme i v příštím roce udržet stejné závody, které u nás jezdíme. Dvakrát miniracing, mistrovství republiky v supermotu i motokárách a k tomu další komerční akce,“ uzavírá Václav Kudrle.