Všechno běželo jako na drátku. Jediné, co trošku mrzelo ředitele závodu Václava Kudrleho, byla malinko slabší jezdecká účast. Dorazilo 110 pilotů. „Čekali jsme o něco více," připustí zkušený funkcionář. „Jak sezona postupuje, tak má účast klesající tendenci. To je ale obvyklý trend," smířlivě přikývne.

Co ho naopak potěšilo, byla velice slušná účast v mládežnických kategoriích. „Za to jsme rádi. Je vidět, že perspektivu český karting má," pochvaloval si.

Písečtí organizátoři mají letos pořádně nabitou sezonu. Pořádali už v květnu mistrovství republiky v supermotu, na které navázaly tři velké motokárové závody. Společné mistrovství Slovenska a Moravy, Pohár Autoklubu a nyní mistrovství republiky.

Oblíbený areál na Hradišti prochází pravidelnou obnovou. „Před letošní sezonou jsme na dvou místech rozšířili trať a došlo také ke snížení obrubníků," vypočítává. „Nároky na vybavení autodromu jsou čím dál větší a my se snažíme držet krok," ujišťuje.

Největším problémem je v Písku prostor pro depo. „Jednáme a uvidíme, jakým směrem se to bude ubírat. Budeme žádat o nějakou podporu na kraji a chceme znovu požádat i píseckou starostku o pomoc. Ne na činnost, ale na údržbu areálu. Dráhu využívá ve volném čase mladá generace. Jezdí zde na kolech, na skateboardech, využívá ji autoškola. Chodí sem lidi na procházky. Provedli jsme lajnování, vysečení celého areálu. Tak věříme, že naše žádost bude kladně vyřízena, abychom mohli pokračovat dál," doufá Kudrle.

Povedenou akcí byla Kartingová akademie, které se zúčastnilo třicet dětí ve věku do dvanácti let. „Zájem byl obrovský a měli jsme na sto procent naplněnou kapacitu. Účast u nás byla největší z celé republiky. V Chebu bylo osm dětí, ve Vysokém Mýtě třináct. Tento počet jsme my vysoko překročili a měli jsme plný stav. Z hlediska popularizace motoristického sportu to bylo výborné. Samozřejmě je nám ale jasné, že jenom někteří jedinci budou pokračovat dál. Bylo to však rozhodně příjemné a pokud tuto akci znovu podpoří Ministerstvo školství, tak ji určitě zopakujeme," slibuje.

Letošní program na Hradišti však ještě zdaleka není vyčerpán. Již o tomto víkendu na okruhu znovu zaburácejí motory. Pojede se zde mistrovství republiky malých motocyklů a skútrů. „Také v těchto kategoriích ale účast klesá a nevěříme, že by přijelo více než nějakých šedesát motorek," krčí Kudrle rameny.

Přes léto budou probíhat komerční a tréninkové akce. Závěrečný vrchol sezony přijde 22. srpna, kdy do Písku letos již podruhé zavítá mezinárodní mistrovství republiky v supermotu. „Snažíme se dojednat, aby čtyřkolky nejely terénní vložku. V tom případě by přijelo více jezdců z Rakouska, kde se terén nejezdí. Uvidíme, jestli sportovní komise tento návrh schválí. Určitě bychom chtěli, aby se jel vložený závod nejmenších závodníků," uzavírá Kudrle.