Šedesátiletá legenda na českém jihu absolvovala již několik vydařených exhibicí, ale tentokrát premiérově přijede bojovat o mistrovské body. V sobotu se představí se svými spoluhráči od 15 hodin ve Vodňanech, v neděli bude KT Praha od 10.00 hostem českobudějovického Pedagogu.

Jeho spoluhráči  v KT Praha jsou někdejší mistr republiky a mnohonásobný reprezentant Petr Javůrek a také bývalý dlouholetý reprezentační kouč Vlado Miko. „Ten vzhledem ke svému věku hrává už jen čtyřhru. Teď ale musí vsadit, protože je po operaci žlučníku," vysvětluje šéf týmu Karel Truhlář.

Ten vede klub, v jehož názvu jsou jeho iniciály, již od devadesátých let. „Hrávali jsme první ligu, ale na postup do extraligy jsme nikdy nedosáhli. Potom přišel určitý útlum, ale nyní chceme zkusit postoupit ze třetí ligy výš," říká Truhlář.

Někdejší velká jména našeho stolního tenisu nalákal především díky osobním vazbám. Pro příští sezonu má přislíbenou i další velkou posilu. Mistra Evropy v mixu a vicemistra světa v deblu právě s Orlowskim Jindřicha Panského. „Chtěli jsme ho už teď na play off, ale to ještě nevyšlo. Na příští sezonu už jsme ale domluveni. Všichni jsme kamarádi a jednou týdne chodíme na tenisového debla. Nějakou pětku klukům za zápasy dávám, ale je to postavené hlavně na přátelských vztazích," zdůrazní Truhlář. „Není problém sehnat hotové hráče a jít hrát první ligu. My jsme ale zvolil tuto postupnou cestu a hlavně pohodu," dodá.

Orlowski je nejúspěšnějším hráčem celé skupiny A. Dvakrát už ale také prohrál. „Milana to strašně baví. Je do stolního tenisu stále blázen a třetí liga mu vyhovuje. Je mu šedesát a už nechce nikam dojíždět. Máme v týmu dobrou partu. To je hlavní," tvrdí Truhlář. „Pro nás je to na druhou stránku také otázka prestiže, že s námi hraje. Jsme rádi, že Milana máme," zdůrazní.