V sobotu bude slavnostně otevřena sezona také v baseballovém areálu v Hluboké nad Vltavou. Těsně před jejím startem jsme o rozhovor požádali prezidenta hlubockého klubu Davida Šťastného.

Součástí baseballového dopoledne bude i prvoligové utkání, jak se na něj chystáte?
Ve třináct hodin začne zápas Hluboká – Kotlářka Praha. Pražský tým posílil o amerického trenéra a hráče, kteří dřív hráli za Tempo.

Českomoravská baseballová liga je určitě velmi kvalitní soutěží, jaké mají v náročné konkurenci ambice hráči z Hluboké?
My chceme hrát baráž o extraligu, kam chce postoupit právě Kotlářka. První zápas, který jsme hráli proti Blansku, a to loni z extraligy sestoupilo, jsme vyhráli sedm jedna. I proto by sobotní zápas mohl být docela zajímavý.

Areál je na start jara připraven?
Snažili jsme se. Ve dvě odpoledne je na programu indiánský dětský den a otevírání nových prvků v areálu. A spouštíme dobrovolné vstupné.

Co to v praxi znamená?
Vstupné je dobrovolné do celého areálu. kdo bude chtít přispět, může, každý měsíc se ukáže, na co byly přesně peníze použity, kolik se vybralo.

Součástí areálu jsou také kurty pro beachvolejbal, chystáte i letos turnaje s kvalitními hráči?
Kurty jsou připraveny. Tuto sobotu také zahájí provoz. Sedmnáctého a osmnáctého května se u nás bude hrát celorepublikový turnaj.

Vraťme se k baseballu, jak se zabydlel pod hlubockým zámkem ambiciozní trenér z Itálie?
Trenér přijel, byl tu týden, ale onemocnělo mu dítě, které muselo na operaci, a trenér se proto vracel domů. Uvidíme, jak se bude situace dál vyvíjet, na jeho návrat na Hlubokou to moc nevypadá.

Kdo se ujal trenérského kormidla?
Trénování převzal Radek Drmota, je aktuálně zraněný, je jedním ze zakladatelů hlubockého klubu. Nehraje, pouze trénuje A tým. Už má za sebou první vítězství.

Kdo je aktuálně nejlepším baseballistou hlubockého klubu?
V prvním zápase se projevilo, že všichni naši hráči pálí dobře. A Jakub Janda, který by měl jít v půlce května do třetí nejvyšší nizozemské soutěže, na sobě přes zimu hodně dřel, projevilo se to hned v prvním zápase.

Jak konkrétně?
Odházel jen s jedním bodem skoro sám všech devět směn. Tolik směn v životě neodházel. Byl to jeho rekord, příprava se projevila. Pálkařsky na sobě přes zimu skvěle pracoval Jakub Mařík, i ostatní jsou na podobné úrovni. Všichni mají chuť a drží pospolu.

Takže už se nemůžete dočkat sobotního duelu s Kotlářkou?
Budou tu na soustředění mladí baseballisté Kotlářky, komentovat bude Zdeněk Josefus, který trénuje juniory Kotlářky a kadetskou reprezentaci. Připravujeme i bohatý program pro diváky, který skončí v pět odpoledne a připravím táborák, kde budou buřty pro všechny zadarmo. Prostě – zahájení sezony. A áčko pojede druhý den do Prahy na Kotlářku.

Fanoušci si tedy v sobotu odpoledne přijdou na své?
V to pevně doufáme. Připravíme už teď na sobotu obří trampolínu, největší v jižních Čechách. Je třináct metrů na deset. A chystáme celou řadu dalších zajímavostí včetně třeba velké autodráhy pro děti. Na zápasy se fanoušci mohou dívat i prostřednictvím webové kamery.