Do českobudějovické čtvrti najdou cestu i ligové týmy. „Tři roky jsme přemýšleli o tom, že pohár uspořádáme, a konečně se nám to podařilo,“ mne si ruce Ladislav Štěpánek, šéf a duše Tex – Coloru, který před sezonou změnil kvůli novému sponzorovi název. Ještě loni budějovický tým vystupoval v soutěžích pod hlavičkou Remalu.

Ve Sportovní hale v Č. Budějovicích Tex – Color nenašel volný termín, a tak si zajistil stánek Lokomotivy v Suchém Vrbném. Třeboň zavrhl. „Když už pohár pořádáme my, chtěli jsme, aby se hrál v Budějovicích. Je to pro nás i jednodušší,“ vysvětluje Ladislav Štěpánek. V hale Lokomotivy se obvykle hraje futsal, vyhovuje ale i potřebám sálového fotbalu, který se zase tolik neliší.

Turnaj odstartuje prvním zápasem dnes v 9 hodin. Lákadlem je účast mužstev z ligových klubů. Chemcomex, čerstvý mistr, pošle na jih Čech své déčko. Představí se Jilemnice, Polička (letos 3. místo) a tradiční rival Tex – Coloru, Bombarďáci Větřní. „Ostatní týmy hrají krajské soutěže, jedinou výjimkou je českobudějovický Orth–Med z okresní ligy,“ přibližuje startovní pole Ladislav Štěpánek, jenž osobně považuje za favorita Poličku.
Oko diváka nepotěší reprezentanti, nominovaní na MS v Kolumbii.

'Mezi nimi je i českobudějovický Ondřej Šafránek, jenž hraje sálovku za Chemcomex, ale futsal za Tex–Color. „Chemcomex D v poháru může být velká neznámá. Nikdy nevíte, kdo s kým přijede,“ krčí rameny Ladislav Štěpánek.

Ještě jako Remal Štěpánkův tým dokázal v minulosti překvapit v poháru nejednoho papírového favorita. „I s letoškem jsme ve finále poháru počtvrté. Dvakrát jsme byli v semifinále, jednou jsme vypadli ve skupině. Loni jsme na finále vůbec nepostoupili, předloni jsme vypadli v semifinále s Chemcomexem,“ vzpomíná Ladislav Štěpánek na poslední výsledky Českých Budějovic.

Los se mu zamlouvá, protože do své skupiny Tex – Color dostal i silnou Poličku. Ze základní skupiny postoupí dva nejlepší týmy, a pořádající tým tak má jistotu, že vážného aspiranta na prvenství může potkat znovu až ve finále. „Postup ze skupiny by měla být povinnost, všechno ostatní je navíc,“ tvrdí Štěpánek.

Ambice domácího Tex – Coloru drží při zemi absence některých opor. Původně měl chybět jen Bouchal. „Škoda, že na fotbale v Rakousku se nám zranil Ždimera. Něco s nohou má kanonýr Hačka a mimo hru je i Strnad, ti nám na osmdesát procent budou také chybět,“ lituje člen týmu Aleš Benkovský. „Největší tíha teď bude v útoku ležet na střelci Sulkovi,“ doplňuje.

Po finále pořadatelé předají nejlepším třem mužstvům poháry a věcné ceny od sponzorů. Na internetu by měl běžet přímý přenos z bojů o medaile (www.sport.cz/sekce/fotbal/futsal/prenos).

Program turnaje: 9 – Tex Color – Polička, 9.40 – Orth. Med – Plzeň, 10.20 – Chemcomex – Jilemnice, 11 – Jílové – Větřní, 11.40 – Polička – Orth. Med, 12.20 – Plzeň – Tex Color, 13 – Jilemnice – Jílové, 13.40 – Větřní – Chemcomex, 14.20 – Polička – Plzeň, 15 – Orth. Med – Tex Color, 15.40 – Jilemnice – Větřní, 16.20 – Jílové – Chemcomex, 17.20 – 1. semifinále, 18.10 – 2. semifinále, 19 – o 3. místo (penalty), 19.20 – finále.