K repríze loňského finále volejbalistů nastoupili hosté bez zraněného univerzála Patuchy, který má podle slov trenéra Nekoly problém s ramenem, byl na vyšetření magnetickou rezonancí, ale naplno ještě netrénuje. V základní sestavě domácího Jihostroje se poprvé před domácím publikem představili univerzál Maciel a libero Kryštof. Od prvních míčů oba týmy předváděly velmi dobrý volejbal. Jihostroj lépe útočil, na bloku se dařilo Machovi. Set ve prospěch domácích zakončil bombou ze středu sítě Sobotka.

Beze změn na obou stranách se hrál i druhý set. Na palubovce bylo šest českých reprezentantů a jeden ze Slovenska, i proto mohli diváci aplaudovat pestrým výměnám a razantním útokům. Na straně hostů se nejvíc prosazoval Slovák Kriško, Michálek a Brazilec Maciel tvrdili muziku v týmu Českých Budějovic. Jihostroj byl v této fázi utkání lepší, jeho hru výborně dirigoval nahrávač Habr, body z bloků zařizovali Mach se Sobotkou. Domácí zaslouženě vyhráli i druhý set.

Liberecká Dukla nesložila zbraně, zlepšila příjem a nahrávač Janouch mohl přesněji kombinovat, Na hřiště přišel za mladého Zajíčka velezkušený blokař Staněk, do hry se zapojil i Patucha. Jihostroj byl ale k nezastavení a šel tvrdě za prvním letošním vítězstvím na domácí půdě.

Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Martin Kryštof, libero Českých Budějovic.

Jihostroj České Budějovice – Dukla Liberec 3:0 (21, 20, 20), čas: 91 minut, rozhodčí: Dmejchal, Renčín, diváků: 1140.

Jihostroj České Budějovice: Habr, Maciel, Fila, Michálek, Mach, Sobotka – libero Kryštof (). Trenér Jan Svoboda.

Dukla Liberec: Janouch, Vencovský, Kriško, Správka, Zajíček, Leikep – libero Kopáček (Fučík, Patucha, Galabov, Staněk). Trenér Michal Nekola.

Hlasy po utkání:

Michal Nekola, trenér Dukly Liberec: „Vyšetření Patuchova zranění nepotvrdilo naštěstí nic vážného, od zítřka už začne trénovat naplno. Domácí byli lepší, hráli v pohodě. My jsme nebyli úspěšní v útoku, tak se nedá vyhrát."

Jan Svoboda, trenér Jihostroje České Budějovice: „Hráči to vzali za správný konec. Měli jsme trochu obavy z prvního domácího zápasu, rozhodla obrana. Vynikající byl Martin Kryštof na liberu."

Radek Mach: „Výborná obrana v poli i na síti, dobrý servis, to byly klíče k dnešnímu vítězství."