Na tréninky si na Pedagogu svítí už dlouho. Zápas večer pod světly, to ale bude historická premiéra. „Bude to novinka pro všechny. Hráče, trenéry, rozhodčí i diváky,“ usmívá se trenér prvního týmu Pedagogu Vratislav Malecha.

V minulosti už si na Pedagogu chvilku pod umělým osvětlením zahráli. „To bylo asi před pěti lety. Rychle se setmělo tak, že jsme museli rozsvítit a zápas se dohrával pod světly. Ale celý zápas oficiálně odehrajeme teď poprvé,“ potvrzuje Malecha.

Jeho tým sice po večerech trénuje, ale zápas je zase něco jiného. „Je to samozřejmě jiné, než když se hraje za denního světla. Ztíženou situaci budou mít hlavně gólmani. Ale chceme to vyzkoušet. Soupeř nám vyšel vstříc. Zliv si také chce zahrát pod světly,“ uvádí zkušený trenér. „Chceme také vyzkoušet nové osvětlení, které jsme zakoupili i s časomírou i díky pomoci Jihočeského kraje od Vltavy, kde hokejbal skončil,“ dodává.

V aktuální tabulce druhé národní ligy je Pedagog třetí. „Výsledkově jsme celkem spokojeni, herně je pořád co zlepšovat. Zapracovali jsme do týmu hodně dorostenců, takže chvilku bude trvat, než se sehrajeme,“ říká kouč k dosavadním výsledkům svého týmu.

Zliv je naopak na posledním šestém místě. „To ale nic neznamená. Celá soutěž je hodně vyrovnaná, pouze Suchdol vepředu je trochu odskočený. Se Zliví je to derby a vždycky to bývá docela vyhecované. Doufám, že se přijde podívat hodně lidí, mohlo by to pro ně být zajímavé,“ láká fanoušky.

Duel bude mít slavnostní úvod, čestné buly vhodí českobudějovický radní Michal Šebek a dorazí i zástupci kraje.