Na předzápasové tiskovce 17letý Duchoň, jehož dědeček Rafael Dubský svého času taky boxoval, odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy.

Je vám sedmnáct, přesto už pár let boxujete. Kdy a jak jste se vůbec k boxu dostal?

Začínal jsem u pana Fabera před čtyřmi či pěti lety. Dědu jsem sice nikdy boxovat neviděl, ale možná že ty boxerské geny mám po něm… Já vystřídal spoustu sportů, hrál jsem hokej i fotbal, nakonec to ale vyhrál box.

A proč zrovna box? Chtěl jste někoho přeprat?

To ne, prostě se mi to líbí.

A taky se vám v ringu dost daří, ne?

Docela jo. Ze šestačtyřiceti zápasů jsem jich šest prohrál, dvakrát jsem boxoval nerozhodně a ve zbývajících utkáních jsem vyhrál.

Prohrál jste už někdy k. o.?

Ne, nikdy. Stát se to může, nějakou tu ránu člověk schytá, ale k. o. jsem ještě nebyl.

Vzpomenete si na svůj první zápas za chlapy?

Jezdím hostovat v první lize za Plzeň a soupeře už si nevybavuji, ale vím, že jsme boxovali v Lešenicích a že jsem ten zápas vyhrál.

A co v extralize za Samson?

Tady si první zápas pamatuji dobře, protože extraligu boxuji teprve tuto sezonu. Bylo to v září doma s Prostějovem a proti Šachaldajevovi. A prohrál jsem na body.

Ale pokud si pamatuji, trenér Faber se moc zlobil, že to rozhodčí otočili.

Já Šachaldajeva ze zápasů tady znal a věděl jsem, že je to výborný boxer. Že bych se ho ale bál, to určitě ne. Myslím, že dvě kola jsem byl lepší.

Byl jste hodně naštvaný, že za vítěze nevyhlásili vás?

Naštvaný ne, ale v duchu jsem trošku počítal s tím, že by mi to mohli dát, když jsem byl doma. Ale nedali mi to, co nadělám… Mrzelo mě to.

Ač je vám teprve sedmnáct, máte už medaili z mistrovství republiky dospělých. Je to tak?

Je. Dostal jsem se do semifinále a přivezl si bronz. A jak mi teď řekl trenér, asi dostanu stříbro, protože pozdější vítěz Chromý, jemuž jsem v semifinále podlehl, byl údajně pro dopink diskvalifikován.

Jak se chystáte na atraktivní nedělní šlágr proti Ústí?

Všichni se hrozně moc těšíme. Určitě přijde hodně lidí a mít je za sebou je hodně příjemné. Fandí nám, to člověka pořádně vyhecuje.

Už víte, s kým byste měl v neděli boxovat vy?

S Tomášem Wuongem, což je juniorský mistr republiky. Není to špatný boxer, ale věřím si na něj. Chci vyhrát.