Tahle parta se jinak společně potká jen těžko, protože se každý věnuje své disciplíně. Ale všichni dohromady si rozhodně mají co říct. Nejvíce do zlaté sbírky přispěl Martin Michek, jenž je v seniorské kategorii osmnáctinásobným mistrem republiky, mládežnické tituly ani nepočítá. Vyprávěl o tom, jak se chystá na svůj čtvrtý Dakar, ale v motokrosu se mu po zdravotních potížích nedaří vrátit na domácí trůn.

Aktuálně nejlepší pilot české ploché dráhy Jan Kvěch dorazil přímo ze závodu švédské ligy a musel s úsměvem vysvětlovat, jak si mohl splést při nedávné domácí Grand Prix v Praze na Markétě barvu povlaku na přilbě, kvůli čemuž byl diskvalifikován. „Nemělo by se to stát, ale stalo,“ teď už bral nepříjemnou situaci s humorem.

Bývalý účastník Grand Prix na silnici Jakub Smrž vede svůj tým v mistrovství světa superbiků a nyní má plnou hlavou starostí před blížícím se prestižním domácím závodem v Mostu, pro který angažoval jako mechanika i dalšího účastníka setkání rallyeového pilota Václava Šejdu juniora. Jeho mladší bratr Matěj Smrž zase z pozice funkcionáře mezinárodní motocyklové federace FIM závody světového šampionátu řídí.

Zdeněk Blábolil
Zdeněk Blábolil si užívá návrat k motokrosu a chce zase útočit na stupně vítězů

Stále ještě nadějný motokrosař Rudolf Plch maká v rodinné firmě a až potom se může věnovat trénování, přesto se tlačí do české špičky. O téměř dvacet let starší Zdeněk Blábolil je naopak úřadujícím vicemistrem republiky mezi veterány a stojí ho hodně sil, aby svou pozici v této kategorii uhájil.

Zkušený motokrosový funkcionář, komentátor a manažer svého týmu Motosport Chýnov Evžen Zadražil se postaral o sečtení mistrovských titulů, posteskl si, jak je v dnešní době složité pořádat motokrosový krajský přebor, ale kromě motocyklového sportu ještě stačí sledovat svého syna Adama, jenž se pere o post gólmanské jedničky v druholigovém fotbalovém Táborsku.

Zkušený soutěžák Jan Jinderle vyhrál svou třídu na květnové Rallye Český Krumlov, ale teď se víc než závodění věnuje renovaci své chaloupky. Také jeho kolega Václav Šejda má práce nad hlavu, ale v plánu má alespoň účast na říjnové Rallye Pačejov. O té přemýšlí i další zástupce automobilového sportu Jiří Jevický. Ať už jako pilot, nebo spolujezdec.

Bylo to skutečně příjemné setkání závodníků i jejich mechaniků a kamarádů, kteří šíří slávu jihočeského motorsportu u nás i ve světě.