A zdá se, že udělala dobře.

Ve svých čtrnácti letech se Adriana Maříková totiž v kraji už zařadila mezi špičku jihočeského tenisu jak v dorostenkách, tak v ženách. „V obou těchto kategoriích spolu s Monikou Běhounkovou v deblu vyhrály krajský přebor jak v hale, tak i tento týden v Sezimově Ústí venku," chválí obě dívky Adrianin dědeček. „Ale nejen v kraji ale v poslední době holky dosáhly velmi dobrých výsledků," oceňuje Václav Mařík.

Jako doklad svých slov přidává některé výsledky z posledních podniků: „Na turnaji ETA hráčů do 16 let v Milovicích se Adriana sítem i o dva roky starších hráček probojovala do třetího kola, v němž podlehla Zvaněvové z Bulharska 2:6 a 2:6, ale v deblu spolu s Monikou zvítězily se Zvaněvovou a Kaňkovou 6:0, 6:3 a ve finále si poradily i s Amirovou a Petružalovou 6:2,6:2."

Obě Jihočešky čtyřhru vyhrály také v turnaji A-třídy v M. Lázních. „V Marjánkách to byl dokonce turnaj do 18 let, přesto i tam triumfovaly," vyzdvihuje Mařík (v semifinále Maříková a Běhounková přehrály Haldinovou a Kudelovou po velké bitvě 6:3, 3:6 a 10:8, ve finále si s Kleisnerovou a Nováčkovou poradily 6:4 a 6:3).

Předtím na turnaji v Brně Maříková podlehla ve 3. kole Makarovové z Ruska, v deblu si však spravila chuť (v Brně její spoluhráčkou byla Bužková) a Makarové, která měla za partnerku Rumunku Monteanuovou, v semifinále předchozí porážku ze singlu oplatila. „Ve finále holky podlehly Kudelové s Pantůčkovou až v tie-breaku," upřesňuje Mařík.

Dle něj dobré výsledky obou dívek nejsou náhodné. „Obě teď sice hrají za Hlubokou, ale každé pondělí a úterý jezdí trénovat do Prahy na ČLTK," vysvětluje Mařík, dle něhož možnost si zatrénovat s hráčkami, které v Česku patří mezi nejlepší, zákonitě na jejich výkony má pozitivní dopad.

Adriana Maříková začínala s tenisem v pěti letech. „První krůčky dělala na Koh-inooru, teď ale s Monikou hostovaly na Hluboké, kde měly možnost si zahrát druhou ligu," vysvětluje Mařík, jenž na tréninky do Prahy dívky vozí. „Střídáme se, jeden týden jedu já, druhý týden zase Moničin tatínek."

Na turnaje s dopravou vypomáhají další členové Maříkova rodinného klanu. „Jezdí syn Robert, což je Adrianin táta, někdy dokonce i moje manželka Jaroslava, pak zase třeba jedou Běhounkovi," podotýká Václav Mařík, dle něhož uznání patří i trenérům obou dívek. „Moniku vede bývalý reprezentační trenér juniorů Ivan Dušek, naši Adrianu bývalý vynikající jihočeský tenista Aleš Bůrka," uzavírá.