Po minutě ticha, kterou diváci uctili památku zesnulého bývalého manažera české mužské volejbalové reprezentace a člena výboru VK Jihostroj Miroslava Čadila, se rozpoutal na palubovce nádherný souboj o čelo tabulky.

Nad sítí kralovali oba bloklaři. Oba v dresu Jihostroje. Mach útočil i bránil, Ondrovič výborně plnil všechny defenzivní úkoly a za malou chvíli se stav vyšplhal na 8:4. Rekordní návštěva v hale vyburcovala i hráče k vynikajícím zákrokům. Nahrávač Liberce Jakub Janouch expedoval míče rovnoměrně na všechny útočníky svého týmu, jenomže takticky skvěle nachystaný obhájce titulu první set vyhrál hladce.

 Ve druhém setu zavelel do útoku liberecký blokař Aleš Holubec. Dvakrát za sebou nachytal servisem přihrávajícího smečaře Filu a hosté odskočili (9:11). O výměnu později (9:12) právě Filu nahradil reprezentační smečař Petr Michálek. Rozjetou Duklu nejprve přizastavil rezervní nahrávač Jihostroje Filip Kupilík a pak ze stavu 17:23 dotáhl set do vyrovnané koncovky servisem Fila.
V ní nejprve Dukla dva setboly nevyužila, třetí už ano.


Janouch získal více jistoty, naopak domácím přestala fungovat přihrávka. Smečaře Filu tentokrát nahradil Kraffer, jenomže útočníci Liberce řádili: 12:16. Těsně před vstupem do koncovky bylo znovu srovnáno: 17:17. V další výměně bojovníci z jihu třikrát za sebou ubránili Jana Štokra, který marně bušil do soupeřovy defenzivy. Diváci byli ve varu, jako by se hrálo finále… Set převážil na jihočeskou stranu servisem právě střídající Kraffer.

Bitva gradovala. Liberec odhalil slabší Krafferův příjem a získával body umístěným servisem (9:14). Štokr dělovkou z podání upravil už na šestibodový rozdíl (11:17) a byl to on, kdo se z pozice lídra ofenzivy postaral o srovnání na 2:2.


Pátý set přinesl následující vývoj: 0:2. A hned přišel time out pro domácí. Kdyby to jen trochu šlo. Bod by si připsal do statistik trenér Dvořák, po time outu totiž Holubec svůj velenebezpečný plachtící servis pokazil. 4:2 a time out pro hosty. Bod pro trenéra Nekolu, Křesťan poslal tvrdý smečovaný servis daleko do autu. Naposledy se strany otáčely za stavu 8:5. Filův šikovný servis posunul stav na 10:6. Dukla se ještě nadechla k náporu (12:12). Trenér Dvořák nasadil Michálka, který hned pokazil přihrávku. Koncovku vybojoval Liberec 13:15.


Jihostroj České Budějovice – Dukla Liberec 2:3 (17, -25, 22, -19, -13), čas: 128 minut, rozhodčí Kovář, Pecháček, diváků 1238. Dukla Liberec: Janouch, Galabov, Štokr, Holubec, Leikep, Správka – libero Kopáček a Kunc (Veselý, Staněk, Indra). Trenér Nekola. Jihostroj České Budějovice: Palgut, Křesťan, Mach, Ondrovič, Halaba, Fila – libero Kryštof (Michálek, Kupilík, Kraffer). Trenéři Dvořák a Skolka.