Když kolínští basketbalisté navýšili na začátku třetí čtvrtiny svůj náskok na dvanáct bodů, s domácími Jihočechy to nevypadalo zrovna dobře.
Lions se však nadechli k velkému výkonu. Doslova dřeli a jejich enormní úsilí vycítilo i publikum, které se přidalo, a výsledkem byl obrat ve vývoji zápasu a sladká tečka v podobě výhry nakonec.
Jedním ze strůjců úspěchu byla i nová posila Jindřichova Hradce Devareux Manley, který si v dresu Lions odbyl svoji premiéru. „Zranili se nám Nofflet s Melskim a museli jsem tak velice rychle sehnat za oba hráče náhradu. V této fázi sezóny není jednoduché najít hráče, který je v zápasovém rytmu a fyzicky připravený," říká sportovní ředitel Lions Radim Valcha.
Činovníkům klubu se to však podařilo a z rakouského Gmundenu získali na zkoušku Američana Manleyho.
Manley je absolventem univerzity v Kentu, která hraje v první divizi NCAA. Profesionální kariéru však nastartoval až v Evropě. Konkrétně v rakouském Gmundenu.
Tam však v prosinci skončil a od té doby si hledal angažmá. A dočkal se právě v sobotu, kdy odehrál svůj první zápas v novém působišti. „Měli jsme na Manleyho dobré reference. Hráč se udržoval v kondici a především byl pouhé tři hodiny cesty od nás. Samozřejmě se musíme ohlížet i na naše finanční možnosti a toto je pro nás nákladově výhodná varianta," uvedl Radim Valcha.
Devareux Manley přichází jako elitní střelec a to, co se od něho u Vajgaru očekává, proti Kolínu beze zbytku splnil. „Je to chytrý hráč s velice solidní střelou. Navíc odvádí velký kus práce v defenzívě, což není u amerických hráčů právě obvyklé. Výrazně nám pomohl utkání s Kolínem otočit v náš prospěch," pochválil nového člena jindřichohradecké sestavy trenér Lions Karel Forejt.
Prognózy říkají, že Nofflet s Melskim bude týmu chybět zhruba měsíc. Optimističtější předpovědi říkají, že by se Nofflet mohl uzdravit i dříve. Joshua Nofflet je s průměrem 16 bodů na zápas třetím nejlepším střelcem ligy a uvidí se, jak se tým s jeho absencí vyrovná. „Bez Noffleta jsme hráli poslední dva zápasy a naše hra byla mnohem týmovější. To není výčitka vůči Noffletovi, ale je to reakce na jeho absenci. Proti Kolínu se v našem týmu našlo hned sedm dvouciferných střelců," upozorňuje kouč.
V utkání Českého poháru basketbalisté Lions ve středu zdolali Ostravu 92:77 a zítra jedou k utkání Kooperativa NBL do Brna.