Dlouhých osmnáct let hájil barvy českobudějovického Jihostroje Petr Habada. Na postu libera odehrál jedenáct sezon, nyní bude pokračovat v odlišeném dresu v novém působišti. Jeho místo nyní patří jednomu z největších jihočeských talentů, jednadvacetiletému táborskému odchovanci Davidu Juračkovi. „Je mi líto, že šel Habi pryč. Přeji mu, ať se mu v novém týmu daří a ať mu drží zdraví,“ vzkazuje talent do Benátek nad Jizerou, kde nyní bude Habada hrát.
Juračka před dvěma lety naskočil do extraligy mužů v týmu juniorské reprezentace, vloni už se střídal o obranný post právě se svým starším kolegou v Jihostroji. Nyní už je jasnou jedničkou. Zvládne tuto úlohu nadějné libero?

Mnoho lidí diskutuje o tom, zda mladík Juračka dokáže nahradit zkušeného bývalého reprezentanta Habadu. Co si o tom myslíte?
Habi byl jedinečný v tom, že byl velice vyrovnaný ve svých výkonech. To u mě asi bude ze začátku těžké, ale budu bojovat, abych se mu alespoň v některých věcech vyrovnal . I když vím, že to nebude lehké.
V čem byly přednosti vašeho předchůdce a co nabídnete fanouškům vy?
Habi má skvělé čtení hry, asi nejlepší cit pro balon, co jsem kdy viděl. Umí si řídit obranu, ale hlavně má spoustu dalších zkušeností. Já musím udržet nějaký projev na hřišti, i když můj výkon není stoprocentní, nesmím se bát řídit obranu a musím mluvit na hřišti. Potřeboval bych zrychlit nohy a zapracovat na spoustě dalších věcí.
Nebude těžké řídit v obraně starší zkušené hráče?
To určitě ne, jsou to skvělí hráči, kteří toho mají hodně odehráno a jejich zkušenosti mi naopak pomohou.
Jak funguje komunikace mezi hráči a novou argentinskou posilou Maximem Torcellou?
Max je výborný kluk a leccos pochopí i bez nějaké složité komunikace. Když tak je tu Standa Pochop, a ten vše přetlumočí. Navíc Max umí velice dobře anglicky, tak ani další hráči s komunikací s ním nemají žádný problém.
Jak zvládáte náročnou přípravu?
Příprava je náročná a občas i bolí, ale to k tomu patří a mají to všichni stejné.
Letos se máte dle vedení soustředit jen na extraligu, jakou má podle vás Jihostroj šanci na titul?
Jestli letos získáme titul, neví nikdo. Ale určitě pro to uděláme vše, co je v našich silách.