Aktuální podmínky i předpověď počasí nahrávají pořadatelům, kterými jsou Motosport Chýnov ve spolupráci s týmem Retox racing a SDH Chotčiny. „Na trati leží nějakých patnáct centimetrů sněhu. Není to sice stále optimum, ale pracovat se s tím už nechá," tvrdí Zadražil.

„Parta kolem Milana Makovce uválcovala profil trati o délce 750 metrů, aby mohl podklad lépe umrzat, protože prašan působí v podstatě jako izolant a hlína pod ním by jen těžko promrzla. Nyní budeme čekat, až podklad pěkně promrzne a budeme doufat, že ještě do neděle připadne nějaký sníh, abychom ho pak nemuseli stahovat z celé louky. Hlavně však doufáme, že vydrží předpověď počasí, protože v našich oblastech nemá být až do neděle ani přes den počasí nad nulou, což je nejdůležitější," bedlivě v těchto dnech ředitel závodu sleduje předpověď počasí.

S aktuálním stavem příprav závodu je spokojen. „Trať je hotová, uválcovaná, včetně nahrnutých mantinelů. A podklad pěkně promrzá," chválí si.

V Chotčinách už se mistrovství republiky jelo v roce 2012. „Ohlasy ze strany jezdců i diváků byly tehdy vesměs pozitivní," říká Zadražil.
Kromě mistrovského závodu se pojede také vložené klání hobby jezdců bez licence. „V obou kategoriích očekáváme účast kolem patnácti posádek," informuje předseda Motosportu Chýnov.

Obě kategorie čekají nejprve rozjížďky a poté finálová jízda, která rozhodne o konečném pořadí. „Celkem se odjede za odpoledne zhruba dvacet rozjížděk, takže se bude nač dívat," láká Zadražil příznivce motoristického sportu.

V kvalifikačních jízdách se bude bojovat o postup do desetičlenného finále. „Postoupí vždy deset posádek s nejlepším bodovým ziskem. To platí pro obě kategorie," informuje Zadražil.

Bonusové body do mistrovství republiky získají také tři nejlepší dvojice z kvalifikace. „Pro závod jako takový je to jenom dobře, protože se bude naplno jezdit už v kvalifikačních jízdách," míní ředitel.

Start mistrovství republiky je plánován v neděli na 12.30, dopolední tréninky budou začínat v deset hodin. „Srdečně do Chotčin zveme diváky. Bude pro ně připravené občerstvení. Grog, svařák, čaj, něco k jídlu. Prostě všechno, co k tomuto zimnímu sportu patří," slibuje Zadražil před prvním letošním motoristickým svátkem na jihu Čech.