V jihočeské metropoli strávil pět let, během nichž s českobudějovickým Jihostrojem získal bronzovou medaili, podílel se rovněž na zkompletování zlatého hattricku, kdy Jihočeši získali tři tituly v řadě.

Jaké pro vás bylo druhé střetnutí s bývalými spoluhráči?
Budějovice hrály dobrý volejbal, myslím, že se jim zápas povedl. V prvním setu se jim povedlo všechno. Útok i obranu měly po celý zápas na vysoké úrovni.
Jak jste se s budějovickou obranou vypořádal vy?
Já jsem se s ní moc nevypořádal, kluci mě ubránili slušně.
Čím podle vás Jihostroj získal tři body?
První set jsme hráli špatně, ale to bylo také tím, že Budějovice hrály fakt slušně. Ve druhém setu jsme se trefili do servisu, otočilo se to, dostali jsme se do zápasu. Ve třetím a čtvrtém setu se hrál kvalitní volejbal, hosty ale v rozhodujících chvílích podrželi smečaři, kteří útočili bezchybně. V naší herní nepohodě a se zraněními, která máme, se těžko můžeme s Budějovicemi měřit. Potvrdily zde roli favorita a zaslouženě vyhrály.
Počítali jste s lepším výsledkem na domácí palubovce?
Ani nejde říct, že jsme něco čekali. Šli jsme do zápasu s tím, že bychom nějaký bodík určitě chtěli. V koncovce čtvrtého setu, kdy jsme dotáhli na 23:24, šance byla. Mohli jsme srovnat sety na 2:2, ale Budějovice měly i trochu více štěstí. Šly mu naproti a zaslouženě vyhrály.
Příbram je devátá, jak jste spokojen s výkony týmu?
Začátek soutěže byl relativně ne slušný, ale podle očekávání. Posledních pět zápasů se nám nedaří, máme šedivku a hrajeme špatně. Takže mám takové střídavé pocity. Trochu se potýkáme se zraněními, hodně nám chybí smečař Čížek, hlavně jeho zkušenosti v útoku. Zatím nikdo jej nedokázal nahradit.
Jaké vám vůbec stanovilo vedení cíle?
Ani nevím, tohle jsem od vedení neslyšel. Ale dostat se co nejdál a vyhrát co jde, to je snad jasné. Samozřejmě nedostat se na sestupovou úroveň. To není cíl, to je spíš povinnost.
A na co podle vás Kocouři v extralize mají?

Těžko hodnotit, na co máme, potenciál tu byl vždy slušný. Je také ale z velké části nenaplněn. Myslím, že máme v optimistickém výhledu na páté šesté místo, možná čtvrté. V pesimistickém výhledu budeme do osmičky. Jenže nás trápí absence klasického univerzála, což je slabina a velký handicap.
Neuvažuje tedy vedení příbramského klubu o nějaké posile?
Jako hráč s vedením tohle konzultovat nemohu. O ničem takovém zatím nevím, i když bychom jako tým jednoho úderného hráče uvítali. To je ale v kompetenci vedení.
Vy jste byl vždy vynikající přihrávač, letos dokonce s přehledem vévodíte statistikám podle systému DataVolley, který používá Český volejbalový svaz. Máte na to nějaký recept?
Někdo už mi to také říkal. Já to ale musím celé dementovat. Podle mě je to strašně zavádějící a nereálné. Třeba včerejší zápas ukázal, jak to nereflektuje zápas a čísla nejsou pravdivá. Sice ve statistikách vycházíme slušně, ale já musím přiznat, že tak to v zápase nevypadalo. Pro nás to byl jeden z nejslabších zápasů, přesto statistika ukazuje poměrně dobrá čísla. A že zrovna já jsem o tolik lepší v této činnosti? To není určitě pravdivé. Určitě se budu pohybovat někde kolem špičky, mezi pěticí nejlepších přihrávačů, to je můj odhad. Ale že bych vedl s takovým náskokem a byl tak suverénní, to nemůže být pravda.
Jak často vůbec jezdíte za manželkou do Českých Budějovic?
Teď jsem o víkendu byl za manželkou, za rodinou. Dostanu se tam jednou za měsíc, někdy dvakrát. Žena za mnou jezdí často, ale mé povinnosti v extralize a trenérské povinnosti v klubu mi to moc nedovolí.