Vzdálenost mezi Českými Budějovicemi a Lüneburgem je 700 kilometrů. První set se Českým Budějovicím opravdu povedl. Výborné individuální výkony táhly Jihostroj až do prostřední pasáže, kdy Kowalův tým vedl 15:13. O osudu setu rozhodla série zaváhání, otočení skóre, do vedení se dostali domácí a už ho nepustili. Koncovku setu německý tým uhrál s potřebnou dávkou štěstí.

Úžasný výkon brazilského nahrávače Carísia sice nabízel pozice pro jeho spoluhráče, Jihostroj zvládl i dlouhé výměny, jenže Němci doputovali k výhře ve druhém setu. Jihočeši nastoupili v Lüneburgu bez zraněného libera Kovaříka (zlomený prst), na tomto postu odehrál celý zápas Petr Michálek.

Účastník MS a OH Pavel Valach slaví 70. narozeniny. Podívejte se na video, řekne sám, jakého úspěchu si váží ze všech nejvíc
Hrál i na olympiádě. John řekne na videu sám, čeho si v kariéře váží nejvíc

Ve třetím setu se domácí, které povzbuzovali diváci v zaplněné hale, dostali do klidného tempa, bodový rozdíl se zvětšoval: 13:9 a dokonce i 18:11. Ve třetím setu už nebylo co řešit. Zápas ukončila trenérská výzva. Jestřábí oko odhalilo přešlap českobudějovického Argentince a byl konec.

Lüneburg vyhrál 3:0, postupové ambice, o kterých Jihostroj mluvil před sezónou, dostaly povážlivé trhliny

V sobotu přijede k extralize do Č. Budějovic Zlín, zápas začne v 18.00. Jihočeši už se chystají také na pokračování Ligy mistrů, 28.11. odehrají od 17.00 atraktivní domácí utkání s favoritem celé skupiny, kterým je polský klub Jastrzebski Wegiel.

Lüneburg - Jihostroj ČB 3:0 (24, 21, 15). Jihostroj ČB: Carísio, van Schie, Sedláček, Taylor - Parks, Balabanov, Luengas - Michálek (Leština, Emmer). Trenér Kowal.