Mezinárodní mistrovství České republiky věkové kategorie do 17 let – Oliver Czech U17 International 2023 se koná pod záštitou místostarosty města Český Krumlov Dalibora Uhlíře. „Těší nás, že můžeme opět naplnit naše počáteční myšlenky a v pověření Evropské badmintonové federace a Českého badmintonového svazu uspořádat další ročník našeho turnaje. Další rozměr je také ukázat, kde žijeme, že Český Krumlov je krásné město a že i v menším městě jde udělat pěknou akci na vysoké úrovni,“ uvedl radostně předseda klubu Radek Votava.

„Tento rok jsme obdrželi přihlášky od více než dvou stovek hráčů z 23 zemí a ve všech pěti disciplínách byla tak překonána maximální možná kapacita, čímž byla i překonaná zatím nejlepší účast z roku 2019 (211 hráčů ze 17 zemí),“ pokračuje ředitel turnaje Radek Votava. Do Českého Krumlova se sjeli badmintonisté z celé Evropy. „Z Anglie, Arménie, Belgie, Bulharska, Chorvatska, České republiky, Francie, Irska, Itálie, Maďarska, Malty, Německa, Nizozemska, Polska, Portugalska, Rakouska, Rumunska, Slovenska, Slovinska, Španělska, Švédska, Švýcarska a Ukrajiny,“ vyjmenoval výčet všech zemí.

Karel Poborský doma na jihu Čech
Hvězdy v prachu: Poborský, jak ho neznáte. Miláček fanoušků vzešel z Bejkárny

Na seznamu přihlášených nechybí plno zvučných jmen. „Mezi chlapci bude největším favoritem portugalský talent Tiago Berenguer, kterému patří druhá příčka na evropském žebříčku a v minulém roce se navíc stal mistrem Evropy v kategorii U15,“ řekl Votava.

Několik želízek v ohni bude mít i česká reprezentace. Turnajovou čtyřkou ve dvouhře bude Marek Čepela z klubu TJ Astra Zahradní Město. Ve dvouhře juniorek bude dokonce druhou nejvýše nasazenou badmintonistkou Barbora Bursová z SK Hamr. Na domácích kurtech se představí i tři hráči z pořádajícího klubu SK Badminton Český Krumlov. „Letošní ročník je opravdu nabitý a konkurence je veliká. Jsem proto velmi rád, že se do soutěže aktuálně dostali i naši hráči Matyáš Puffr, Eliška Mikešová a Eva Fišerová. Věřím také, že si do haly najdou cestu i další děti a budou mít radost ze zápasů, na které se přijdou podívat,“ konstatoval trenér krumlovského badmintonu.

Nic není samo sebou a za celou akcí stojí hlavně práce celého organizačního týmu. „Každý má v týmu už své místo, svou práci a zodpovědnost. Jádrem organizačního týmu jsou společně se mnou Hanka Milisová, Mirek Janáček, Tomáš Švejda, Karel Kotyza a vrchní rozhodčí Michal Hubáček. Na hlavní skupinku se samozřejmě nabalují další lidé, a nakonec ruku k dílu přidá kolem třiceti osob včetně osmi certifikovaných rozhodčích, kteří na turnaji za tři dny odřídí všechny odehrané zápasy, kterých bude celkem 245,“ představil pořádající tým Radek Votava, jehož je i on součástí.

„Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se na turnaji podílejí. Nesmím ale zapomenout ani na naše partnery v čele s městem Český Krumlov, Jihočeským krajem, Českým badmintonovým svazem a společnostmi Oliver, Mixit, Berner, Profibaustoffe a Pro-sport Český Krumlov,“ vyjádřil poděkování Votava. Na závěr dodává: „Uděláme maximum, abychom připravili turnaj v co nejlepších podmínkách. Věříme, že se bude účastníkům líbit a přinese všem nezapomenutelné zážitky.“

Čtvrtek 30. 3. 2023:
8:45 – slavnostní zahájení, 9:00 – první kola všech disciplín, 20:00 – předpokládaný konec prvního hracího dne.

Pátek 31. 3. 2023:
9:00 – zahájení 2. hracího dne (2. kola a čtvrtfinále všech disciplín), 20:00 – předpokládaný konec druhého hracího dne. 

Sobota 1. 4. 2023:
9:00 – zahájení 3. hracího dne (semifinálové zápasy všech disciplín), 12:00 – finálové zápasy všech disciplín, 14:00 – slavnostní vyhlášení a předání cen.